День весняного рівнодення в с. Троянів.Традиції та обряди українського народу
#Традиції_та_обряди_українського_народу
20 березня, з дня весняного рівнодення, починається астрономічна весна.
Для українців весняне рівнодення було однією з найважливіших дат у календарі. Вони сприймали цей день як символ пробудження природи та оновлення життєвої енергії. Саме з цього періоду розпочиналися роботи на землі та обряди, що присвячені Сонцю. У давнину саме весна вважалася початком нового року.
Так зване новоріччя розпочиналось у них саме весною. І Новий рік вони зустрічали березневим рівноденням, адже українці все прив’язували до руху сонця.
У народній традиції був звичай щодо випічки у день весняного рівнодення. Для цього з невеликого шматка тіста формували фігурку, зав'язували її вузликом, а краї розплющували, надаючи їм схожості з хвостиком та гребінчиком. Вважалося, що таким чином люди закликали весну та віддавали шану природі, що пробуджується.
Подібні весняні обряди часто перетворювалися на дитячі забави. "Жайворонків" з тіста прикріпляли до паличок та давали малечі, а вони потім бігали з випічкою селом.
Весняне рівнодення складно уявити без традиційних пісень - веснянок та гаївок. Вони ніби сповнені енергії та радості, ставали своєрідною молитвою до природи. Ці пісні символізували не тільки початок весни, а й відновлення сил землі.
Дякуємо нашим найкращим ЗСУ за тихий сонячний день, за можливість радіти весні на рідній землі.— з Світланою Слюсар.