Наближення нотаріальних послуг до населення громади

Наближення нотаріальних послуг

до населення громади

Головною ідеєю децентралізації влади було і буде наближення послуг до особливо віддалених від міст - районних центрів, де працюють нотаріуси, вже звикли звертатися за вчиненням нотаріальних дій до сільської ради.

Людей це повністю влаштовувало, адже, по-перше, не треба їхати до районного центру і стояти у черзі до нотаріуса, по-друге - плата за вчинення нотаріальних дій, чесно сказати, «символічна». На вчинення нотаріальних дій зазвичай уповноважували секретарів відповідних рад.

Проте для сформованих  територіальних громад ситуація змінилася, адже органи місцевого самоврядування, які приєдналися до ради - головної садиби, припинили своє існування, а разом з ними припинилися повноваження секретарів рад, які вчиняли нотаріальні дії у відповідних населених пунктах.

Але вихід є - рада територіальної громади може уповноважити на вчинення нотаріальних дій старосту. Про те, як це оформити, а також про перелік нотаріальних дій, які можуть вчиняти старости, і порядок їх вчинення йшлося на семінарі-тренінгу, який було проведено фахівцями  Новогуйвинської селищної ради 28 січня 2021 року у співпраці з відділенням Нотаріальної палати України у Житомирській області.