Звернення до жителів Новогуйвинської територіальної громади щодо попередження пожеж в екосистемах.
Фото зроблено: Національна поліція, www. zhitomir.info
- Пожежі – найбільш масові і розповсюджені лиха: вони відбуваються практично в усіх районах нашої країни. Вогонь знищує будівлі і споруди, дерева і тварин, зазнають каліцтв і гинуть люди.
Найбільша їх кількість, як правило, припадає на весняно-літній період, на вихідні і святкові дні, коли природу відвідує велика кількість людей, що призводить до різкого зростання кількості джерел загоряння. Сильні весняні вітри сприяють розповсюдженню вогню у прилеглі лісові насадження, чим створюють реальну загрозу їх знищення.
Причинами виникнення пожеж у природних екосистемах можуть бути - кинутий недопалок сірник, розведення вогнища і необережне поводження з ним, роботи у лісових районах, випалювання трави на лісових галявинах. У 90% випадків причина виникнення лісових пожеж – людина.
Попри заборону відвідування лісів та водойм під час воєнного стану громадяни шукають собі відпочинку «на природі» часто нехтуючи власною безпекою та безпекою оточуючих.
Аби уникнути подібного, слід пам'ятати, що розкладати вогнища й застосовувати відкритий вогонь у лісі, біля водойм забороняється! Забороняється розпалювати багаття на торфовищах, поблизу копиць сіна, скирт соломи. Пожежну небезпеку становлять і старі пні та сушняк.
Слід дуже пильно наглядати за дітьми, адже, користуючись свободою, вони можуть підпалити чагарник чи сушняк. Їхні пустощі з вогнем – дуже небезпечні.
Нагадуємо, що законодавством заборонено самовільне випалювання рослинності або її залишків. Відповідно до ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за це передбачено накладення штрафу на громадян від 3060 до 6120 гривень», - повідомляють правоохоронці.
«У разі виявлення займання та поширення вогню негайно телефонуйте 101 або 112! Будьте свідомими та у жодному разі не випалюйте рослинність на присадибних ділянках, не спалюйте сміття, не розводьте багаття у лісових масивах та будьте вкрай обережні у поводженні з вогнем.
Шановні мешканці громади!
Дотримуйтесь правил пожежної безпеки при перебуванні на природі.
Будьте обережні, бережіть своє життя та життя своїх близьких!