Процесуальні дії у дружньому до дитини середовищі
Доволі часто діти переживають насилля або є свідками жорстоких дій, саме тому в Житомирі створений та працює центр Барнахус.
Барнахус – центр для дітей, які стали свідками або постраждали від насильства. За півтора року від кримінальних правопорушень в області потерпіло 500 дітей, з них 80 від сексуального насильства, ще 87 вчинили злочини. Більшість кримінальних правопорушень, внаслідок яких потерпілими є діти, мають латентний характер та вчиняються в умовах неочевидності. За таких обставин їх покази часто є основним і єдиним доказом у кримінальному провадженні.
У Барнахусі процесуальні дії проводять у дружньому до дитини середовищі та в умовах, які мінімізують наслідки її травматизації.
Приміщення обладнане всім необхідним для роботи з дитиною. Перша – кімната очікування, тут можна погратися, почитати книжку. У другій кімнаті відбувається опитування, яке проводить психолог. Тут є камери відеоспостереження, які записують та транслюють опитування в інший кабінет. Крім того, у Барнахусі дитина може пройти медичний огляд. Головне завдання моделі Барнахус – створити дружні до дитини умови у процесі правосуддя. Зараз в Україні працює шість подібних центрів захисту та підтримки дітей, які постраждали або стали свідками насильства.
Для проведення процесуальних дій, з урахуванням відповідних положень Кримінального процесуального кодексу України, в дружньому до дитини середовищі, а також в умовах, що мінімізують наслідки її повторної травматизації взяла участь начальник служби у справах дітей Новогуйвинської селищної ради Близнюк Алла. У ході допиту з потерпілою вона представляла інтереси неповнолітньої дитини, жительки Новогуйвинської громади, яка зазнала жорстоке поводження. Дитині була надана соціально-психологічна допомога.