Кредити на енергообладнання: як скористатися програмами
Енергонезалежність житла чи бізнесу — важливий елемент у підготовці до зими. Саме тому держава запроваджує низку програм кредитування для населення.
Але як отримати кредит і що для цього необхідно?
Визначтеся, хто саме буде позичальником, і оберіть програму саме для ваших потреб.
Ознайомтеся з умовами обраної програми. Їх можна знайти на сайті Міненерго та на ресурсах банків-партнерів програм.
Здійсніть попередню технічну консультацію. Варто уважно ознайомитись з наявним досвідом та застереженнями щодо використання відповідної техніки, обрати потенційну модель обладнання, підготувати відповідні запитання для продавця-консультанта, технічного експерта тощо.
Якщо консультація минула добре — зробіть перше звернення до банківської установи. Ознайомтесь із переліком банків, які надають послуги в рамках обраної програми, і поцікавтесь інформацією щодо умов кредитування.
Якщо ви обрали банк і ознайомилися з умовами кредитування, можна зробити запит до обраного банку для прорахування деталей майбутнього кредиту. Дізнайтеся, чи є перешкоди для укладання договору, яка хронологія виплат за кредитом, які необхідні документи.
Після укладення договорів та закупівлі обладнання не зволікайте з його монтажем та запуском. Зверніть увагу, що для дотримання угоди та дії фінансових умов обладнання має бути встановлене у визначені терміни, а на запит банку має бути надано звіт відповідно до умов фінансової програми.
На будь-якому етапі участі у програмі ви можете звернутись на урядову гарячу лінію 15-49 СТРУМ, фахівці якої зорієнтують вас щодо можливих рішень та шляхів уникнення неприйнятних для споживача результатів.
Важливо! На будь-якому етапі участі у програмі ви можете звернутись на урядову гарячу лінію 15-49 СТРУМ, фахівці якої зорієнтують вас щодо можливих рішень та шляхів уникнення неприйнятних для споживача результатів.