Гастрономічна спадщина Новогуйвинської громади
Триває проєкт "Гастрономічна спадщина Новогуйвинської громади", ініційований відділом культури, розвитку туризму, молоді і спорту. Сьогодні представляємо вашій увазі рецепт однієї з найпопулярніших страв української кухні - налисників.
Від звичайних млинців вони відрізняються тим, що печуть їх тоншими і практично без смаку - це робиться для того, щоб вони не затьмарювали смак начинки.
Слово «налисник» походить від словосполучення «на листі», тобто це був корж, спечений на великому капустяному листі або на деку. Млинці для налисників виготовляють з прісного яєчного рідкого тіста на гарячій пательні, змащеній жиром, або олією. Обсмажені налисники начиняють і згортають або складають, додаючи солодку або солону начинку.
Своїм рецептом цієї страви з нами ділиться бібліотекар бібліотеки-філії с. Сінгури Аліна Кричун.
Для початку приготуємо млинці: змішуємо яйця з сіллю, цукром, вливаємо олію та всипаємо борошно, перемішуючи масу, додаємо порціями молоко. Перемішуємо до однорідної консистенції та даємо постояти впродовж 10-15 хвилин (щоб набухла клейковина).
Виливаємо тісто порціями на добре розігріту сковорідку, випікаємо з одного боку (краї млинця мають підрум'янитися), а потім перевертаємо на інший бік. Випікаємо таким чином усі млинці, щоразу перемішуючи тісто перед тим, як налити його на сковорідку.
Для солодкої начинки змішуємо до однорідної маси сир, яйце, цукор, ванілін.
Викладаємо на охолоджений млинець 1-2 ст. л. начинки, загортаємо налисник у закриту трубочку чи конвертик. Викладаємо на сковороду, змащену вершковим маслом. Обсмажуємо до золотистого кольору з обох боків - для легкої скоринки.