Романенко Станіслав Юрійович - 01.01.1973 - 22.12.2023 р.р.

Дата: 28.12.2023 09:03

Романенко Станіслав Юрійович народився 01 січня 1973 року у с. Степанівка Борзнянського району Чернігівської області у сім’ї військовослужбовців. Закінчив Борзнянську СШ, а в 1991 році - Чернігівський юридичний технікум.

Небо кликало, і цього ж року Станіслав РОМАНЕНКО вступає до Чернігівського вищого військового авіаційного училища льотчиків, яке успішно закінчує у 1995 році з дипломом офіцера з вищою військово-спеціальною освітою льотчик-інженер.

Майор Романенко обіймав посади льотчика, старшого льотчика, заступника командира ескадрильї - штурмана авіаційної ескадрильї, начальника служби безпеки польотів бригади тактичної авіації.

За плечами майора Романенка - 1296 годин у небі (за період війни - 125 годин), він досягнув рівня льотчика І класу, мав більше 67 бойових вильотів, знищив ворожу авіаційну техніку в бою, за що нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, а також державними нагородами: “За оборону України”, “За військову службу Україні” та відзнаками Міністра оборони України, командувача Повітряних Сил ЗС України.

Герой загинув 22 грудня 2023 року під час виконання бойового завдання з пошуку, виявлення, перехоплення та знищення засобів повітряного нападу противника на літаку Су-27 поблизу населеного пункту Терезине Білоцерківського району Київської області.

У захисника України Станіслава Романенка залишились два сини, дружина, мама.

Поховали воїна з усіма військовими почестями на кладовищі в Житомирі.

(на території громади проживав лише з 2022 року)