ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО НАМІР ВСТАНОВЛЕННЯ СКОРИГОВАНОГО ТАРИФУ НА НАДАННЯ ПОСЛУГ З ПОСТАЧАННЯ ТЕПЛОВОЇ ЕНЕРГІЇ

Дата: 07.03.2024 10:11

На виконання наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.06.2018 №130 «Про затвердження Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності» Новогуйвинське ВЖРЕКП інформує  Вас про намір з 01.04.2024 року здійснити зміну діючих тарифів на послуги з постачання теплової енергії, встановлених рішення Виконавчого комітету Новогуйвинської селищної ради № 867 від 12.10.2023 р. - https://novoguyvynske-miskrada.gov.ua/news/1697444943/

Діючий тариф затверджений рішення Виконавчого комітету Новогуйвинської селищної ради № 867 від 12.10.2023 р. становить:

• для населення (ціна газу при обсязі І) – 2222,34 грн. з ПДВ за 1Гкал
  • бюджетні та релігійні організації (ціна газу при обсязі ІІІ)- 3621,48 грн. з ПДВ за 1Гкал
  • інші організації(ціна газу при обсязі ІІ)- 3621,48 грн. з ПДВ за 1Гкал

Законами України «Про житлово-комунальні послуги», «Про ціни і ціноутворення», «Про питну воду та питне водопостачання», «Про Державне регулювання у сфері комунальних послуг», постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» для суб’єктів господарювання, що провадять господарську діяльність з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, передбачено встановлення економічно обґрунтованих тарифів на комунальні послуги на рівні, що буде покривати всі витрати в собівартості цих послуг. Встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги нижче розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, згідно з діючим законодавством, не допускається.

Керуючись законодавством України, Новогуйвинським ВЖРЕКП було направлено заяву з розрахунковими матеріалами для коригування тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення. до органу місцевого самоврядування, що уповноважений встановлювати (коригувати) тарифи.

Скоригований тариф, який буде застосований з 01.04.2024 р. становить:

-           для населення (ціна газу при обсязі І) – 2322,47 грн. з ПДВ за 1Гкал

-           бюджетні та релігійні організації (ціна газу при обсязі ІІІ)- 3721,61 грн. з ПДВ за 1Гкал

-           інші організації(ціна газу при обсязі ІІ)- 3721,61 грн. з ПДВ за 1Гкал

Порівняння скоригованого та діючого тарифу

на надання послуги з постачання теплової енергії

Категорії споживачів

Послуга з постачання теплової енергії,

з ПДВ за 1 Гкал

Діючий тариф

Скоригований тариф

Відхилення

грн.

Населення

2222,34

2322,47

4,51

Бюджетні установи

3621,48

3721,61

2,76

Інші споживачі

3621,48

3721,61

2,76

Керуючись Законом України № 2479-IX від 9 серпня 2022 року «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування», яким держава забороняє протягом дії воєнного стану та шести місяців після його завершення підвищувати тарифи на послуги з розподілу природного газу, теплову енергію (її виробництво, транспортування та постачання) і послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води для населення. Враховуючи даний мораторій, повідомляємо, що тариф на надання послуги з постачання теплової енергії для населення смт. Новогуйвинське залишається незмінним і становить 1907,87 грн.(з ПДВ) за 1 Гкал.

Основні причини коригування тарифу:

• зростання розміру мінімальної тарифної ставки робітника  І розряду, а саме: у діючому тарифі закладено  - 5450,40 грн., а згідно Галузевої угоди з 01 квітня 2024 р. мінімальна тарифна ставка буде становити 6056,00 (зростання на 11,1 %).
  • згідно Постанови НКРЕКП № 2323 від 09.12.2023 р. ціна на послуги з розподілу електричної енергії АТ «ЖИТОМИРОБЛЕНЕРГО» із застосуванням стимулюючого регулювання становить для другого класу напруги – 1 643,05 грн/МВт·год (без урахування податку на додану вартість), а в тарифі закладено – 1 432,11 грн/МВт·год (без урахування податку на додану вартість) – (зростання на 14,73 %).
  • Новогуйвинським ВЖРЕКП в результаті проведення відкритих торгів з особливостями було укладено договір на закупівлю електричної енергії на 2024 р. з ТОВ ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСНА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ за ціною 5,45 грн. без ПДВ за 1 кВт. год, а в тарифі закладено – 4,034 грн. без ПДВ за 1 кВт. Год – (зростання на 35,1 %).

Перегляд тарифів на надання послуги з постачання теплової енергії є необхідним заходом для належного функціонування підприємства.

Зауваження і пропозиції приймаються з  07 березня по 15 березня 2024 року за адресою: вул. Миру 15, смт. Новогуйвинське,  ел. адреси: novoguivinsk-rada@ukr.net ; 466319@ukr.net (із зазначенням в темі листа “зауваження і пропозиції до тарифів”)

Структура тарифу на надання послуги з постачання теплової енергії для потреб споживачів смт. Новогуйвинське з 01.04.2024 р.