Звіт про виконання Програми організації перевезення здобувачів освіти та педагогічних працівників до  закладів освіти на 2021 – 2025 роки

Дата: 06.03.2024 10:49

Звіт про виконання Програми

організації перевезення здобувачів

освіти та педагогічних працівників

до  закладів освіти на 2021 – 2025 роки

Програма організації перевезення здобувачів освіти та педагогічних працівників до  закладів освіти на 2021 – 2025 роки розроблена відповідно до законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про місцеве самоврядування в Україні»; Державної соціальної програми «Шкільний автобус», затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня 2003 року №31; Указів Президента України від 30 вересня 2010 року №926/2010 Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні» та від 20 грудня 2000 року №1356/2000 «Про основні засади розвитку соціальної сфери села» та затверджена  рішенням 5 сесії Новогуйвинської   селищної ради  Житомирського району Житомирської області 8 скликання від 16.03.2021р. №82.

Метою Програми є виконання вимог законодавства щодо організації безпечного, регулярного і безоплатного підвозу до місць навчання, роботи та у зворотному напрямку учасників освітнього процесу, які проживають у сільській місцевості і потребують підвезення до закладів загальної середньої освіти Новогуйвинської селищної ради.

Програмою передбачено реалізацію таких завдань:

• забезпечення реалізації прав громадян на доступність і безоплатність здобуття якісної повної загальної середньої освіти;
  • забезпечення регулярного та безоплатного підвезення здобувачів освіти й педагогічних працівників сільської місцевості до місць навчання, роботи та у зворотному напрямку;
  • забезпечення екскурсійного обслуговування учасників освітнього процесу, їх участь в конкурсах, спортивних змаганнях, Спартакіадах, олімпіадах, фестивалях, заходах районного, обласного та Всеукраїнського рівнів;
  • забезпечення участі учасників освітнього процесу в нарадах, семінарах, інших заходах районного, обласного та Всеукраїнського рівнів.

Станом на січень 2024 року на території Новогуйвинської селищної ради функціонують 10 закладів загальної середньої освіти. Підвезення здобувачів освіти та педагогічних працівників здійснюється 2 шкільними автобусами (Сінгурівський ліцей та Руднє-Городищенська гімназія) за затвердженими маршрутами та рейсовими автобусами (Головенківська гімназія, Троянівський ліцей, Вертокиївський ліцей). У Новогуйвинській селищній раді в закладах загальної середньої освіти 2153 здобувачів                       освіти, із них за межею пішохідної доступності проживає 209 здобувачів освіти. Кількість автобусів для обслуговування потреби підвезення здобувачів освіти – 2. Кількість населених пунктів, з яких підвозяться здобувачі освіти, 15, а саме: Городище, Іванківці, Гай, Соснівка, Волиця, Двірець, Головенка, Павленківка, Озерянка, Рудня-Городище, Крути, Гуйва, Ріжки, Вишневе, Вертокиївка.

Учителі, які працюють у закладах загальної середньої освіти, підвозяться рейсовими автобусами, крім Руднє–Городищенської гімназії, де вчителі підвозяться шкільним автобусом, решта - рейсовим. Загалом підвозиться 62 педагоги із 15 населених пунктів.

Всього потребують підвезення 209 здобувачів освіти. З них 111 здобувачів освіти підвозяться шкільними автобусами (Сінгурівський ліцей – 74 та Руднє-Городищенська гімназія – 32, Глибочанська гімназія - 5 здобувачів освіти).

Перевезення у 2023 році здійснювалось рейсовим автобусом за договором, укладеним між Віддлом освіти та компанією «САВ-ТРАНС». Перевезень здійснено на суму 298 556,00 грн.

У ході виконання завдань Програми:

• забезпечується щоденний регулярний безоплатний підвіз здобувачів освіти, які                                             проживають за межею пішохідної доступності, до закладів освіти і додому;
  • здійснюється безкоштовний підвіз вчителів закладів освіти відповідно до графіків їх роботи у закладі освіти;
  • розроблено розклад руху транспортних засобів з урахуванням розкладу уроків в закладах загальної середньої освіти та кількості здобувачів освіти, які користуються даним транспортом;
  • здійснюється контроль за цільовим використанням автомобільного транспорту та якістю надання послуг щодо перевезення здобувачів освіти шкільними автобусами;
  • забезпечується поновлення списків здобувачів освіти, які підвозяться автотранспортом до місць навчання і додому;
  • забезпечується підвезення здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти та КУ «Центр позашкілля» на районні та обласні заходи (тестування, олімпіади, конкурси, спортивні змагання та інше);
  • укладаються договори на перевезення здобувачів освіти та працівників закладів освіти рейсовими автобусами.

У результаті виконання Програми створено умови для забезпечення безпечного регулярного безоплатного підвезення здобувачів освіти та педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, які проживають у сільській місцевості й потребують підвезення, до місця навчання, роботи і у зворотному напрямку, екскурсійне обслуговування, проведення нарад, семінарів, конкурсів, спортивних змагань, Спартакіад, олімпіад, фестивалів, заходів районного, обласного та Всеукраїнського рівнів.

Проте, є ряд труднощів, а саме:

1. Забезпечення технічно справними транспортними засобами та водіями відповідної кваліфікації.
  2. Забезпечення регулярного технічного обслуговування шкільних автобусів (техогляди, придбання палива та запчастин), які використовується для підвезення здобувачів освіти.
  3. Забезпечення страхування пасажирів шкільних автобусів від нещасних випадків.

Начальник Відділу освіти                                                           Валентина СЛІНЧУК