СТРІТЕННЯ – перше у весняному циклі календарне свято

Дата: 01.03.2024 12:56

Фото без опису  Фото без опису

СТРІТЕННЯ – перше у весняному циклі календарне свято. Вважалося, що цього дня  зима зустрічалась з весною.

Весну наші предки чекали з нетерпінням і прагнули прискорити її прихід традиційними заклинальними обрядами. Зранку зодягались у святкове вбрання, хлібороби вітали один одного з весною й теплом.Звідки ж весну викликали?

Звичайно, з міфологічного вирію, небесного царства тепла, де живуть не лише всі божества, а й душі померлих родичів, куди відлітають птахи, втікаючи від холоду…Давні народи помічали, що прихід весни пов’язаний із поверненням із вирію птахів, тому вірили, що саме птахи приносять її на своїх крилах. Отже, найперше магічне дійство заклинання весни полягало в імітації польоту птахів. Тому, головним засобом заклинання в усіх слов’янських народів вважається випікання з прісного тіста обрядових пиріжків - «жайворонків» .

Дітки Троянівського ЗДО «Берізка» теж підтримали цей звичай святкування свята "Стрітення"! Співали веснянки-заклички ,власноруч замісили тісто, сформували жайворонків та ласували власними виробами.

Фото без опису  Фото без опису