Хто має право на звільнення від сплати адміністративного збору за оформлення паспортних документів

Дата: 27.02.2024 13:18

ЦНАП Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області (за підтримки Богунського відділу у м.Житомирі УДМС у Житомирській області) інформує про наступне.

Під час оформлення внутрішнього або закордонного паспорта необхідно сплачувати адміністративний збір. Втім, за певних умов громадяни можуть бути звільнені від його сплати.

Це можливо в таких випадках:

1. Адміністративний збір не справляється, якщо паспорт громадянина України оформлюється вперше.
  2. Адміністративний збір (консульський збір) не сплачується людиною, стосовно якої встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії рф проти України (за умови, що заява на оформлення паспорта подається протягом одного року з дня її звільнення).

Документом, що підтверджує звільнення від сплати адміністративного збору для зазначеної категорії осіб при їх зверненні до територіальних органів, центрів надання адміністративних послуг, за отриманням адміністративних послуг з оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон є ВИПИСКА з Єдиного реєстру осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

Звертаємо увагу на те, що Виписка може прийматися як документ, що підтверджує звільнення від сплати адміністративного збору лише за умови наявності дати у графі 4 «дата звільнення» та від якої на дату звернення за оформленням (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон минуло не більше одного календарного року.

В разі виникнення питань, просимо звертатись за телефоном: (097) 405-20-50

Графік роботи: