До уваги споживачів послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення !

Дата: 26.02.2024 14:07

Інформаційне повідомлення про намір встановлення скоригованих тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, що надаються  Комунальним підприємством «Озерне» Новогуйвинської селищної ради

Доводимо до вашого відома, що Комунальне  підприємство «Озерне» Новогуйвинської селищної ради (далі – КП «Озерне») подало до Новогуйвинської селищної ради  заяву та пакет документів щодо розрахунку скоригованих тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

На виконання Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.06.2018р. №130, повідомляємо вас, що повна інформація щодо загального розміру планованого тарифу, його структури; обґрунтування необхідності встановлення тарифу,  розміщена на офіційному сайті Новогуйвинської селищної ради https://novoguyvynske-miskrada.gov.ua/tarifi-11-59-33-15-09-2021/ .

Законами України «Про житлово-комунальні послуги», «Про ціни і ціноутворення», «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення», «Про державне регулювання в сфері комунальних послуг», постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», постановою Кабінету Міністрів України від 12.09.2018 № 239 «Про затвердження Порядку розгляду органами місцевого самоврядування розрахунків тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, а також розрахунків тарифів на комунальні послуги, поданих для їх встановлення» для суб’єктів господарювання, що провадять діяльність, передбачено встановлення тарифів на комунальні послуги на рівні, що буде покривати економічно обґрунтовані витрати в собівартості цих послуг та інвестиційну складову.

У відповідності до Закону України «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг», Постанови КМУ від 01.06.2011р. № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» Комунальним підприємством «Озерне» розраховано скориговані планові тарифи на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення станом на 01.04.2024р.

КП «Озерне» надає послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення за тарифами, які були встановлені рішенням виконкому Новогуйвинської селищної ради  від 21.12.2023 року № 929:

а) на централізоване водопостачання:

- для населення – 30,74 грн за 1 куб.м (з ПДВ);

- для бюджетних установ та інших споживачів – 32,36 грн за 1 куб.м (з ПДВ);

б) на централізоване водовідведення: -

-  для населення – 32,51 грн за 1 куб.м (з ПДВ);

- ля бюджетних установ та інших споживачів – 32,34 грн. за 1 куб.м (з ПДВ).

Приведення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення до економічно обґрунтованого рівня є необхідним заходом для належного функціонування підприємства, зокрема, для здійснення розрахунків за електроенергію, виплати заробітної плати, оплати податків та забезпечення споживачів якісними послугами з постачання води та  водовідведення. З часу встановлення діючого тарифу відбулося зростання індексу споживчих цін на товари та послуги, що в свою чергу призвело до збільшення вартості основних складових тарифів:

-  ціна розподілу електроенергії з 1,72 грн. за 1 кВт/год. до 1,97 грн. за 1 кВт/год., зростання  становить 14,7%;

-  розмір мінімальної тарифної ставки робітника І розряду у діючих тарифах закладений в розмірі 5450,40 грн., згідно Галузевої угоди з 01 квітня 2024 року вона буде становити 6056,00 грн, зростання становить 11,1%;

Впорядкування тарифів на послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, необхідне для того, щоб привести їх до економічно обґрунтованого рівня.

Відповідно до розрахунків планової собівартості з централізованого водопостачання, та централізованого водовідведення, планові тарифи з надання даних послуг становитимуть:

Тариф

35,36

68,58

70,22

Зауваження і пропозиції приймаються на протязі 14 днів до 10 квітня 2024 року за адресою: вул.Авіаційна, 57, смт.Озерне, Житомирський р-н, 12443,                                            e-mail: kp_Ozernoe@uk.net  зазначенням в темі листа «зауваження і пропозиції до тарифів»).