В приміщенні будинку культури-філії смт Новогуйвинське відбулася презентація першого повного видання книги «Українська культура» Івана Огієнка (митрополита Іларіона)

Дата: 23.02.2024 10:12

Фото без опису  Фото без опису

22 лютого в приміщенні будинку культури-філії смт Новогуйвинське відбулася визначна для громади подія – презентація першого повного видання книги «Українська культура» Івана Огієнка (митрополита Іларіона). Упорядником книги, автором передмови і коментарів виступив відомий огієнкознавець Микола Тимошик.

Участь у заході взяли працівники культури громади, учні Новогуйвинського ліцею імені Сергія Процика, начальник відділу освіти, охорони здоров’я, культури та спорту Житомирської районної військової адміністрації Ярослава Журавель.

Презентуючи книгу, заступник Новогуйвинського селищного голови Тетяна Парфентієва, яка є ініціаторкою та меценаткою видання книги в сучасній редакції, розповіла присутнім про значення постаті Огієнка для української культури, церкви, літератури, духовності, формування національної свідомості українського народу, про його нелегку долю і значення його праць для майбутніх поколінь українців.

В цьому виданні вперше обʼєднані дві праці Івана Огієнка — академічна промова на відкритті Українського Народного Університету про українську культуру та лекційний курс з історії культурного життя українського народу, який доти ніде в Україні не викладався. Речі, про які йдеться у промові та лекційному курсі, і нині надзвичайно актуальні, а книга – унікальна за значимістю і сенсами, що у ній закладені.

Родзинкою заходу став виступ солістки Житомирської обласної філармонії імені Святослава Ріхтера, бандуристки Світлани Ніконорової, яка виконала романс на вірш Івана Огієнка «Не питай…».

Примірники «Української культури» ви можете знайти в бібліотечних закладах нашої громади.

Фото без опису  Фото без опису