День рідної мови в Сінгурівському ЗДО "Дивограй"

Дата: 22.02.2024 09:10

Фото без опису  Фото без опису

Рідна мова – це та, яку ми чуємо, якою володіємо з дитинства, мова тихих матусиних колискових і захопливих бабусиних розповідей, цікавих дитячих ігор. Це та мова, якою ми вимовляємо перші, найголовніші в житті слова. Для кожної людини на планеті її рідна мова – єдина і неповторна.

21  лютого в Сінгурівському ЗДО «Дивограй» пройшли цікаві заходи до  Дня рідної мови, а їх девізом стали слова Марійки Підгірянки:

“Світла і багата
Українська мова,
Мова мами й тата!
Мова мами й тата, діда і бабусі.
Знаю її добре, ще краще навчуся.”

Сьогодні і діти, і дорослі мали можливість ще раз доторкнутися до краси рідної мови, удосконалити свої знання та навички з українського мовлення, відчути свою приналежність до людей, які поважають рідну мову, милуються нею та плекають її.

Дошкільнята захоплено слухали і читали вірші про рідну мову, знайомилися з творами українських письменників, відгадували загадки і пригадували українські народні прислів’я, лічилки, скоромовки, співали пісні.

А на заняттях “Барвінкова, веселкова, найдорожча рідна мова” малята разом з вихователями поринули у красу і багатство української мови.

Створювали настрій свята оформлені національно-патріотичні куточки. У кожній групі відбулася виставка малюнків до Дня рідної мови.

Втім педагоги  закладу відкривають дітям скарбницю рідної мови не лише цього святкового дня, а повсякчас, щоб в Україні, особливо з дитячих вуст, лунала українська мова,  щоб кожна дитина любила її, шанувала, пишалася нею, розуміла рідне слово, відчувала його і вміло ним користувалася.

Тож нехай наша рідна українська мова буде оберегом і символом єдності для наших вихованців.

Фото без опису  Фото без опису