Новогуйвинська громада
Житомирська область, Житомирський район

Про схвалення Програми перевезення учнів, дітей та педагогічних працівників закладів освіти громади на 2024-2027 роки

Дата: 08.02.2024 10:38
Кількість переглядів: 1352

Фото без опису

                                    У К Р А Ї Н А                    ПРОЕКТ 

     НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ

ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

            РІШЕННЯ № _____

 

«____» _________ 20__ р.                                                   смт Новогуйвинське

 

 

Про схвалення Програми перевезення учнів, дітей та педагогічних працівників закладів освіти громади на 2024-2027 роки

 

Керуючись пунктом 22 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», Державної соціальної програми «Шкільний автобус» (зі змінами), затвердженої  постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 року № 31, у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 9 червня 2011р. № 614, та з метою виконання вимог чинного законодавства щодо забезпечення у сільській місцевості регулярного безкоштовного перевезення учнів, дітей та педагогічних працівників закладів освіти громади до місць навчання, роботи і додому, поліпшення освітнього рівня населення та раціонального використання кадрового потенціалу закладів освіти громади, забезпечення реалізації прав здобувачів освіти на доступність і безоплатність здобуття якісної та безоплатної дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, виконавчий комітет селищної ради

 

ВИРІШИВ:

 

  1. Схвалити Програму перевезення учнів, дітей та педагогічних працівників закладів освіти громади на 2024-2027 роки (додається).

 

  1. Винести Програму перевезення учнів, дітей та педагогічних працівників закладів освіти громади на 2024-2027 роки на затвердження Новогуйвинської селищної ради.

 

  1. Рекомендувати селищній раді, у разі затвердження вказаної вище Програми, визнати такими, що втратили чинність Цільову програму «Шкільний автобус» на 2021-2025 роки, затверджену рішенням 5 сесії Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області восьмого скликання від 16.02021 р. №81, Програму організації перевезення здобувачів освіти та педагогічних працівників до закладів освіти на 2021 – 2025 роки, затверджену  рішення 5 сесії Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області 8 скликання від 16.02021р. №82, та Програму організації перевезення здобувачів освіти, які проживають у населених пунктах, де відсутні загальноосвітні заклади освіти відповідного рівня, до загальноосвітніх закладів освіти Новогуйвинської територіальної громади на 2021 – 2025 роки, затвреджену рішенням16 сесії Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області від 02.11. 2021 року № 692.

 

 

  1. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань планування, бюджету та фінансів, постійну комісію з гуманітарних питань, охорони здоров’я та соціального захисту населення

 

 

Секретар селищної ради                                                  Олександр ЛОВИНЮК

 

 

 

П Р О Е К Т

 

Додаток
до рішення виконавчого комітету Новогуйвинської селищної ради

Житомирського району 

Житомирської області

від ___________  № _______

 

 

 

 

 

ПРОГРАМА
перевезення учнів, дітей та педагогічних працівників закладів освіти громади

на 2024-2027 рокИ

 

І. ПАСПОРТ

 Програми перевезення учнів, дітей та педагогічних працівників

закладів освіти громади на 2024-2027 роки

 

Назва Програми

Програма перевезення учнів, дітей та педагогічних працівників закладів освіти громади на 2024-2027 роки

Підстава для розробки Програми

Закони України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», «Про транспорт», «Про автомобільний транспорт», Державна цільова соціальна програма «Шкільний автобус» (зі змінами), затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 року № 31

Розробник Програми

Відділ освіти Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області

Відповідальний виконавець Програми

Відділ освіти Новогуйвинської селищної ради

Житомирського району Житомирської області

Учасники Програми

Відділ освіти Новогуйвинської селищної ради

Житомирського району Житомирської області,

заклади освіти Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області

Головна мета Програми

Забезпечення реалізації прав здобувачів освіти на доступність і безоплатність здобуття якісної та безоплатної дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти

Термін реалізації Програми

2024-2027 роки

Джерела фінансування

Державна субвенція, бюджет Новогуйвинської територіальної громади, інші джерела, незаборонені чинним законодавством

Орієнтовні обсяги фінансування

15 916 536,00 грн

 

Очікувані кінцеві результати реалізації Програми

 

   - забезпечення в сільській місцевості регулярного безоплатного перевезення учнів, дітей та педагогічних працівників закладів освіти громади до місць навчання, роботи і додому;

   - створення оптимальної мережі закладів освіти та належних умов для здобуття дітьми дошкільної,  загальної середньої та позашкільної освіти  у сільській місцевості;

  - поліпшення освітнього рівня населення та раціонального використання кадрового потенціалу закладів освіти громади.

 

 

ІІ. Загальні положення Програми

 

        Програми перевезення учнів, дітей та педагогічних працівників закладів освіти громади на 2024-2027 роки (далі – Програма) розрахована  на безоплатне перевезення учнів, дітей та педагогічних працівників дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних закладів освіти громади до місць навчання, роботи і у зворотному напрямку додому у межах Новогуйвинської селищної територіальної громади, а також на перевезення за межами громади відповідно до встановлених мети, завдань і заходів  цієї програми   шкільними автобусами та іншим транспортом (на підставі укладених договорів).

           Створення у 2020 році Новогуйвинської територіальної громади надало нові можливості та повноваження для громади, але водночас зросла відповідальність за виконання взятих на себе зобов’язань, особливо у сфері освіти. Одним із першочергових завдань, які повстали перед новоствореною територіальною громадою, є забезпечення надання якісних освітніх послуг та їх доступності для дітей усієї громади.

Організація регулярного безоплатного перевезення учнів, дітей та педагогічних працівників до місць навчання, роботи і додому  є складовою частиною забезпечення реалізації прав громадян рівного доступу до якісної освіти та на здобуття якісної дошкільної, загальної середньої та позашкільної  освіти.

Відповідно до статті 55 Закону України «Про освіту» батьки здобувачів освіти мають право: обирати заклад освіти, освітню програму, вид і форму здобуття дітьми відповідної освіти.

        Відповідно до статті 13 Закону України «Про освіту» право особи здобувати початкову та базову середню освіту у державному або комунальному закладі освіти (його філії), за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає ця особа, гарантується, що не обмежує право особи обрати інший заклад освіти.

        Відповідно до частини п’ятої статті 13 Закону України «Про освіту» органи місцевого самоврядування різних адміністративно-територіальних одиниць мають право прийняти з урахуванням потреб і пропозицій територіальних громад спільне рішення про організацію здобуття початкової, базової та профільної середньої освіти в закладі освіти (його філії) та забезпечення підвезення здобувачів освіти до нього і у зворотному напрямку.

         Відповідно до частини першої статті 56 Закону України «Про освіту», особи, які здобувають повну загальну середню освіту в закладах освіти не за місцем проживання, на період навчання забезпечуються гуртожитками або підвезенням. А відповідно до частини другої цієї ж статті, органи місцевого самоврядування забезпечують пільговий проїзд учнів, вихованців, студентів та педагогічних працівників до місця навчання і додому у визначених ними порядку та розмірах за рахунок видатків відповідних місцевих бюджетів

Статтею 13 Закону України «Про освіту», статтею 20 Закону України «Про повну загальну середню освіту», статтею 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Державною соціальною програмою «Шкільний автобус» (зі змінами), затвердженою  постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 року № 31, у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 9 червня 2011р. № 614, передбачено забезпечення у сільській місцевості регулярного безоплатного, безпечного, регулярного перевезення учнів, дітей та педагогічних працівників до місць навчання, роботи і додому.

Програма сприятиме подальшому удосконаленню мережі закладів освіти відповідно до демографічної ситуації та потреб населення, створенню умов для рівного доступу до якісної освіти у сільській місцевості.

 Належна організація підвозу здобувачів освіти до загальноосвітніх закладів освіти сприятиме створенню умов для безпеки дітей, збереження їх здоров’я, ефективному використанню бюджетних коштів, удосконаленню мережі закладів освіти, а також розширить можливості для гурткової та позакласної роботи.

 

ІІІ. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма

 

Для забезпечення рівного доступу до якісної освіти необхідно створити належні умови для безпечного, регулярного і безоплатного перевезення учнів, дітей дошкільного віку та педагогічних працівників, що передбачено законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», «Про місцеве самоврядування в Україні».

Станом на 01 січня 2024 року на території Новогуйвинської селищної територіальної громади функціонує 10 закладів загальної середньої освіти, у яких здобуває освіту 2 139 дітей. Серед 2 139 здобувачів освіти за межею пішохідної доступності проживає 259 дітей. З них 136 здобувачів освіти підвозяться шкільними автобусами: Сінгурівський ліцей – 47, Вертокиївський ліцей – 27, Руднє-Городищенська гімназія – 31, Глибочанська гімназія – 5, Міжшкільний ресурсний центр – 26 (додаток 1). Кількість населених пунктів, з яких підвозяться здобувачі освіти, становить 16, а саме: Городище, Іванківці, Гай, Соснівка, Волиця, Двірець, Головенка, Павленківка, Озерянка, Рудня-Городище, Крути, Гуйва, Ріжки, Вишневе, Вертокиївка, Троянів.

Рейсовим автобусом підвозяться решта 123 здобувача освіти та 64 педагогічних працівника, оскільки є недостатня кількість шкільних автобусів: Новогуйвинський ліцей імені Сергія Процика – 22 учні; Головенківська гімназія – 1 учень, 4 учителя; Глибочанська гімназія – 5 учителів; Озерянківська гімназія – 5 учителів; Пряжівська гімназія – 15 учителів; Руднє-Городищенська гімназія – 11 учителів; Сінгурівський ліцей – 95 учнів, 17 учителів; Троянівський ліцей – 5 учнів, 7 учителів. Підвезення здобувачів освіти рейсовим автобусом не завжди відповідає режиму роботи закладу освіти та санітарно-гігієнічним вимогам щодо життєдіяльності дітей.

Крім того, недостатність педагогічних кадрів у окремих закладах освіти, як дошкільних, так і загальноосвітніх призводить до посиленого відтоку учнів, дітей та вихованців із цих закладів освіти – батьки цих учнів, дітей, вихованців переводять дітей до інших закладів освіти, використовуючи своє право, надане їм Конституцією та законами України. обирати заклад освіти, освітню програму, вид і форму здобуття дітьми відповідної освіти.

Недостатність педагогічних кадрів у закладах дошкільної освіти не дає змогу організувати повноцінну роботу закладів дошкільної освіти – перебування там дітей на повний день, а в окремих випадках відсутність таких працівників призводить до неможливості організації роботи ЗДО і на короткотривалий час.

Придбання шкільних автобусів здійснюється з метою перевезення дітей до місць навчання  із закладів загальної середньої освіти, які будуть оптимізовані/об’єднані/ реорганізовані, а також забезпечення дотримання санітарно-гігієнічних вимог щодо життєдіяльності дітей.

Кожен маршрут оснащується транспортним засобом відповідної марки залежно від кількості дітей, які потребують перевезення.

При наданні шкільних автобусів беруться до уваги дорожні умови, кількість наявних автобусів, наявність кваліфікованих водіїв, зростаючі регулярні витрати на підтримку роботи системи шкільних автобусів (страхування, вартість палива, утримання транспортних засобів тощо), маршрути та частота їх пересування для того, щоб максимально використовувати транспортні засоби та мінімізувати незручності для учнів, дітей дошкільного віку й педагогічних працівників.

Експлуатація автобусів можлива лише за відповідно затвердженими маршрутами згідно норм витрати палива на шкільні автобуси, які затверджуються селищною радою.

Транспортні маршрути перевезення здобувачів освіти та педагогічних працівників до місця навчання, роботи та в зворотному напрямку можуть змінюватись у зв’язку із оптимізацією мережі закладів освіти.

З метою раціонального використання автобусів адміністрація закладів освіти має забезпечити коригування розкладу уроків та режиму роботи закладу освіти.

Перевезення здобувачів освіти та педагогічних працівників шкільними автобусами здійснюється згідно з Положенням про порядок використання шкільних автобусів Новогуйвинської територіальної громади, затвердженим селищною радою.

Належна організація підвезення здобувачів освіти та педагогічних працівників у сільській місцевості до закладів освіти сприятиме створенню умов для безпеки дітей та педагогів, збереженню їх здоров’я, ефективному використанню бюджетних коштів, вирішення питання забезпечення педагогічними кадрами, удосконаленню мережі закладів освіти, розширенню можливості для гурткової та позакласної роботи.

 

ІV. Мета і завдання Програми

 

Мета Програми: організація безпечного, регулярного і безоплатного перевезення учнів, дітей  та педагогічних працівників дошкільних і загальноосвітніх  навчальних  закладів у сільській місцевості до місця навчання,  роботи і додому,  поліпшення освітнього рівня населення,  що проживає у такій місцевості, та раціонального використання кадрового потенціалу закладів освіти громади,  створення оптимальної мережі закладів освіти та належних умов для здобуття дітьми дошкільної,  загальної середньої та позашкільної освіти  у сільській місцевості, створення рівних можливостей для дітей шкільного та дошкільного віку і педагогічних працівників, які проживають і постійно працюють у сільській місцевості, у задоволенні соціальних та культурно-освітніх потреб.

Завданнями Програми є:

1. Забезпечення реалізації прав громадян на доступність і безоплатність здобуття якісної освіти.

2. Виконання вимог законодавства щодо забезпечення у сільській місцевості безпечного, регулярного і безоплатного перевезення до місць навчання і додому учнів, дітей та педагогічних працівників закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти.

3. Створення належного матеріально-технічного забезпечення спроможних закладів освіти та належних умов для здобуття учнями, дітьми якісної дошкільної,  загальної середньої та позашкільної освіти  у сільській місцевості, поліпшення освітнього рівня населення та раціонального використання кадрового потенціалу закладів освіти громади.

4. Забезпечення екскурсійного обслуговування учасників освітнього процесу, їх участь в олімпіадах, конкурсах, спортивних змаганнях змаганнях, Спартакіадах, Гімназіадах, фестивалях, заходах громадівського, районного, обласного та всеукраїнського рівнів.

5. Забезпечення підвозу дітей до закладів оздоровлення, таборів відпочинку та в зворотному напрямку.

6. Забезпечення підвозу випускників закладів освіти до місць проведення зовнішнього незалежного оцінювання і у зворотному напрямку.

7. Забезпечення участі педагогічних працівників та/або здобувачів освіти в нарадах, семінарах, заходах по обміну досвідом, заходах з підвищення кваліфікації, культурно-просвітницьких заходах громадівського, районного, обласного та всеукраїнського рівнів.

        8. Створення парку автобусів для забезпечення регулярного безоплатного перевезення здобувачів освіти, дітей дошкільного віку і педагогічних працівників до місць навчання та роботи і додому.

На вирішення поставлених завдань спрямовані заходи, передбачені Програмою (додаток).

 

V. Очікувані результати Програми

 

Виконання Програми дасть можливість:

1. Забезпечити соціальний захист учасників освітнього процесу.

2. Створити, шляхом забезпечення регулярного безоплатного перевезення здобувачів освіти, вихованців закладів дошкільної і позашкільної освіти  та педагогічних працівників до місць навчання, роботи й додому, у сільській місцевості належні умови для здобуття учнями, дітьми дошкільної,  повної загальної середньої та позашкільної освіти.

3. Створити оптимальну мережу закладів дошкільної та загальної середньої освіти у громаді.

4.  Створити належне матеріально-технічне забезпечення спроможних закладів освіти та належних умов для здобуття дітьми якісної дошкільної,  загальної середньої та позашкільної освіти  у сільській місцевості, поліпшення освітнього рівня населення та раціонального використання кадрового потенціалу закладів освіти громади.

4. Забезпечити екскурсійне обслуговування учасників освітнього процесу закладів освіти Новогуйвинської селищної ради.

Досягнення мети буде забезпечено шляхом:

- придбання шкільних автобусів відповідно до потреби;

- раціонального використання наявних автобусів шляхом коригування розкладу уроків та режиму освітнього процесу в закладах освіти громади;

- перегляду закріплених за закладами освіти територій обслуговування з урахуванням потреби в організації перевезення здобувачів освіти в громаді;

- розроблення і затвердження спеціалізованих транспортних маршрутів для перевезення здобувачів освіти, вихованців;

- вирішення питання матеріально-технічного та кадрового забезпечення закладів освіти громади;

  • передбачення щороку коштів для проведення видатків, пов’язаних із забезпеченням регулярного безоплатного перевезення учнів, дітей, вихованців та працівників закладів освіти до місць навчання і додому.

 

VІ. Фінансування Програми

 

Фінансування Програми та її заходів (додаються) здійснюватиметься за рахунок коштів місцевого бюджету, субвенції державного бюджету та інших джерел незаборонених законодавством.

Головним розпорядником коштів, виділених для реалізації Програми, є відділ освіти Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області.

        Орієнтовні обсяги фінансових ресурсів Програми становлять 15 916 536,00 грн.

 

Розділ VІI. Припинення виконання Програми

 

Виконання Програми припиняється після закінчення встановленого терміну її реалізації.

Крім того, виконання Програми припиняється у разі:

  • оголошення надзвичайної ситуації регіонального масштабу, що унеможливлює виконання Програми;
  • припинення фінансування заходів і завдань Програми – за поданням виконавця Програми;
  • втрати актуальності головної мети Програми – на підставі висновку Новогуйвинської селищної ради.

 

Розділ VІIІ. Координація та контроль за ходом виконання Програми

 

Контроль за виконанням Програми здійснюється постійною  комісією  з гуманітарних питань, охорони здоров’я та соціального захисту Новогуйвинської селищної ради.

Координатором роботи щодо виконання заходів Програми та розпорядником коштів, що передбачаються на реалізацію вищезазначених заходів, є Відділ освіти Новогуйвинської селищної ради.

 

Відділ освіти Новогуйвинської селищної ради здійснює моніторинг виконання Програми шляхом планових та оперативних перевірок щодо забезпечення цільового використання шкільних автобусів, відповідних умов їх зберігання та експлуатації, оптимальності затверджених маршрутів.

 

 

Додаток до Програми

 

Заходи  Програми перевезення учнів, дітей та педагогічних працівників

закладів освіти громади на 2024-2027 роки

 

Зміст заходу

Джерела фінансування

Прогнозований обсяг фінансових ресурсів

(тис. грн)

Відповідальні виконавці

Термін виконання

За роками (тис. грн)

2024

2025

2026

2027

1.

Забезпечити щоденний регулярний безоплатний підвіз дітей, учнів та педагогічних працівників шкільним автобусом та/або іншим транспортом (громадським транспортом (рейсовим маршрутом))   шляхом укладання договору на перевезення

За рахунок коштів селищного бюджету та інших джерел, незаборонених законом

1 050,00

Відділ освіти, керівники закладів освіти

Щороку та за потреби

300,00

250,00

250,00

250,00

2.

Здійснювати розподіл (перерозподіл) транспортних засобів відповідно до потреб закладів освіти

Не потребує фінансування

 

Відділ освіти

Щороку, до початку навчального року,  та за потреби

 

 

 

 

3.

Закріпити за закладами освіти території обслуговування з урахуванням потреб в організації перевезення учнів, дітей та педагогічних працівників у сільській місцевості

Не потребує фінансування

 

Виконавчий комітет селищної ради за поданням

Відділу освіти та пропозицій  закладів освіти

Щороку, до початку навчального року

 

 

 

 

4.

Розробити і затвердити спеціалізовані транспортні схеми – маршрути для перевезення учнів та педагогічних працівників

Не потребує фінансування

 

Селищна рада за поданням

Відділу освіти та пропозиціями  закладів освіти

Щороку, до початку навчального року

 

 

 

 

5.

Розробити розклад руху транспортних засобів з урахуванням режиму роботи закладів освіти та кількості здобувачів освіти, які користуються даним транспортом

Не потребує фінансування

 

Відділ освіти, керівники закладів освіти

Постійно

 

 

 

 

6.

Провести при необхідності коригування графіків руху та розкладів занять

Не потребує фінансування

 

Відділ освіти, керівники закладів освіти

Щороку, до початку навчального року,

при потребі

 

 

 

 

7.

Забезпечити перевезення учасників освітнього процесу закладів освіти технічно справними транспортними засобами та водіями відповідної кваліфікації, які проходять передрейсові медичні огляди

Не потребує фінансування

 

Відділ освіти, керівники закладів освіти

Постійно

 

 

 

 

8.

Забезпечити регулярне технічне обслуговування шкільних автобусів (техогляди, ремонт, придбання пального, мастил та запчастин)

За рахунок коштів селищного бюджету та інших джерел, незаборонених законом

2 400,00

Відділ освіти, керівники закладів освіти

Постійно

600,00

600,00

600,00

600,00

9.

Укласти угоди про проведення передрейсових медичних оглядів водіїв шкільних автобусів

За рахунок коштів селищного бюджету та інших джерел, незаборонених законом

24,00

Відділ освіти, керівники закладів освіти

Щорічно

8,00

8,00

8,00

8,00

 10.

Забезпечити підвезення здобувачів освіти закладів освіти Новогуйвинської селищної ради на громадівські, районні, обласні, Всеукраїнські заходи різного спрямування, випускників для здачі ЗНО та інші заходи

За рахунок коштів селищного бюджету та інших джерел, незаборонених законом

160,00

Відділ освіти, керівники закладів освіти

Постійно

40,00

40,00

40,00

40,00

11.

Забезпечити підвезення педагогічних працівників закладів освіти Новогуйвинської селищної ради на громадівські, районні, обласні, Всеукраїнські заходи різного спрямування

За рахунок коштів селищного бюджету та інших джерел, незаборонених законом

160,00

Відділ освіти, керівники закладів освіти

 

40,00

40,00

40,00

40,00

12.

Забезпечити поновлення списків здобувачів освіти, які підвозяться рейсовими та/або шкільними автобусами

Не потребує фінансування

 

Відділ освіти, керівники закладів освіти

Щомісячно

 

 

 

 

13.

Здійснювати контроль за цільовим використанням автомобільного транспорту

Не потребує фінансування

 

Відділ освіти, керівники закладів освіти

Постійно

 

 

 

 

14.

Здійснювати постійний контроль за якістю послуг щодо перевезення здобувачів освіти шкільними автобусами

Не потребує фінансування

 

Відділ освіти, керівники закладів освіти

Постійно

 

 

 

 

15.

Під час складання проєктів місцевого бюджетів передбачати кошти, необхідні для шкільних автобусів (закупівля нових автобусів, придбання пально-мастильних матеріалів, автозапчастин, оплату діагностики, страхування, ремонт, тощо)

Не потребує фінансування

 

Відділ освіти,

керівники

закладів освіти

Постійно

 

 

 

 

16.

Забезпечити контроль за виконанням Правил дорожнього руху під час перевезення шкільними автобусами

Не потребує фінансування

 

Відділ освіти, керівники закладів освіти

Постійно

 

 

 

 

17.

Придбати шкільні автобуси для закладів освіти

За рахунок коштів селищного бюджету, державної субвенції та інших джерел, незаборонених законом

13 000,00

Селищна рада,

Відділ освіти

2024-2027 рр.

6 500,00

6 500,00

 

 

18.

Забезпечити  контроль за дотриманням вимог чинного законодавства щодо безпеки перевезення учнів

Не потребує фінансування

 

Відділ освіти, керівники  закладів освіти

Постійно

 

 

 

 

 

 

        Секретар ради                                                                      Олександр ЛОВИНЮК

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень