Мальовниче село Троянів є окрасою громади!

Дата: 05.02.2024 09:44

Фото без опису  Фото без опису

Мальовниче село Троянів є окрасою громади, його околиці завдяки казковим краєвидам та виходам на поверхню гірських порід справедливо навивають малою Швейцарією Житомирщини. Троянів - дуже древній. Село цікаве тим, що біля нього знаходяться розкопки поселень епохи неоліту, що датуються 3 тисячоліттям до нашої ери, також тут знайдені залишки трипільських городищ. Головна принада Троянова - троянівський водоспад, який був утворений на ділянці греблі річки Гнилоп’ять, що залишилася від місцевого водяного млина. Річка нижче водоспаду плавно розходиться, тим самим утворюючи невеликий ставок, де вгору за течією побудовано місток. Вище за водоспадом знаходиться печера. Найзагадковіше, що є в Троянові – це підземні ходи, які, зі слів старожилів, мають розгалужену мережу в 7-ми напрямках. Ходи існують ще з незапам’ятних часів, нібито ще із татарської навали в них ховались місцеві жителі.

У 1923 – 1957 роках Троянів був районним центром у складі Житомирського округу Волинської губернії. Тут активно розвивалися кустарні промисли. Особливо поширеним було гончарство. Гончарні вироби місцевих майстрів: горщики, миски, глечики славилися далеко за межами губернії і продавалися на місцевому ярмарку. Для того, щоб відродити інтерес до традиційних українських промислів і ремесел, популяризувати працю майстрів народної творчості в 2021 році в громаді започатковано фестиваль майстрів декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва «Троянівський ярмарок».

Фото без опису  Фото без опису