USAID АГРО надасть українським підприємствам до 270 мільйонів на розвиток елеваторних потужностей
Програма USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) підтримає українські підприємства, які надають послуги з сушіння, зберігання та доробки зернових та технічних культур. За програмою передбачено 10-15 проєктів співфінансування, з бюджетом від 18 до 36 млн грн кожен.
Проєкти збільшать обсяги та час зберігання зернових та технічних культур, що дозволить агровиробникам отримувати необхідні послуги вчасно та в потрібному обсязі. А потужності з сушіння та доробки зерна збережуть якість продукції. Загалом, це сприятиме стійкості бізнесу та покращуватиме продовольчу безпеку в Україні.
Програма USAID АГРО заохочує заявки від українських компаній та підприємств, які надають послуги з доробки та зберігання сільськогосподарської продукції, мають елеваторні потужності, розробили або почали розробляти проектну документацію.
Очікувані результати в межах одного проєкту:
- не менше ніж 70 мікро, малих та середніх агровиробників (ММСП) отримають послуги з доробки, сушіння та/або зберігання зерна,
- не менш ніж на 20 тисяч тон в рік збільшиться надання послуг ММСП зі зберігання зерна та/або не менш ніж на 50 тисяч тон в рік послуг по сушінню зерна;
- не менше 50% від загальної кількості наданих послуг з доробки, сушіння та/або зберігання зерна отримають агровиробники, які мають в обробітку (орендують) землі площею менше 500 га.
Додатковими перевагами будуть:
- збільшення елеваторних потужностей переробних підприємств,
- спрямування проекту на впровадження енергоефективних технологій.
- якщо заявники підпадають під визначення малих і середніх підприємств (за критеріями – від 10 до 300 працівників, від $100 тис. до $15 млн річний оборот та річна сума активів)
Етапи та дедлайни:
- до 19 січня 2024 року – зареєструватися для участі у передзаявочному онлайн-семінарі (електронна адреса: agro.subawards@chemonics.com);
- 23 січня 2024 року з 11:00 до 13:00 Програма USAID АГРО проведе передзаявочний онлайн-семінар;
- не пізніше 18:00 30 січня 2024 року – подання запитань щодо участі у цьому конкурсі на ел. cкриньку ilazarenko@chemonics.com;
- не пізніше 18:00 14 лютого 2024 року – кінцевий термін подання заявок для розгляду в першому раунді (технічна пропозиція, бюджет і супровідні документи) на ел. скриньку agro.subawards@chemonics.com. Заявки будуть розглядатися в міру надходження. Програма USAID АГРО продовжить приймати заявки до 18:00, 03 липня 2024 року або до моменту вичерпання коштів.
Повний опис технічного завдання та як подати заявку дивіться за посиланням: https://bit.ly/3TZvCso.