Звіт про повторне відстеження результативності регуляторного акта рішення 27 сесії 8 скликання Новогуйвинської селищної ради від  15 червня 2022  №1001 "Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної діл

Дата: 22.01.2024 11:06

Звіт про повторне відстеження результативності регуляторного акта

рішення 27 сесії 8 скликання Новогуйвинської селищної ради від  15 червня 2022  №1001 "Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території Новогуйвинської селищної ради на 2023 рік"

1. Вид та назва регуляторного акта.

Рішення 27 сесії 8 скликання Новогуйвинської селищної ради від              15 червня 2022 року №1001 "Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території Новогуйвинської селищної ради на 2023 рік".

2. Назва виконавців заходів відстеження.

Управління фінансів Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області, Головне управління ДПС у Житомирській області.

3. Цілі прийняття регуляторного акта.

Прийняття  даного  рішення  мало  на  меті  законодавче  врегулювання  справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Новогуйвинської селищної територіальної громади  та  його перерахування  до  бюджету  громади в очікуваних обсягах.

4. Строк виконання заходів з відстеження.

Відстеження результативності даного рішення проведено згідно з вимогами Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

5. Тип відстеження: повторне.

6. Методи одержання результатів відстеження.

Метод одержання результатів відстеження є отримання статистичних даних шляхом аналізу надходжень до бюджету громади податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних.

Вид даних: статистичні показники щодо надходжень до бюджету громади по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (дані Головного управління ДПС у Житомирській області та Управління фінансів Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області).

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта.

Податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2023 рік зараховано 1 104,77 тис. грн., в порівнянні із 2022 роком надійшло на 670,27 тис. грн. більше, в тому числі:

- податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об’єктів житлової нерухомості надійшло в сумі 40,78 тис. грн., що на 0,95 тис. грн. менше ніж за 2022 рік (кількість цих платників збільшилась на 1 і складає – 5 СГД);

- надходження податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об’єктів житлової нерухомості складають 309,20 тис. грн., тобто на 190,01 тис. грн. більше ніж за 2022 рік (кількість платників від яких надійшов податок збільшилась на 103 і складає – 220);

- податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об’єктів нежитлової нерухомості зараховано в сумі 544,75 тис. грн., що на 485,14 тис. грн. більше ніж за 2022 рік (кількість платників від яких надійшов податок збільшилась на 24 і складає – 35);

- податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об’єктів нежитлової нерухомості надійшло в сумі 210,04 тис. грн., що на 3,93 тис. грн. менше ніж за 2022 рік (кількість платників від яких надійшов податок збільшилась на 1 і складає - 20).

Аналіз виконання плану по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2023 рік

тис.грн.

Найменування

Уточнений річний план

Фактичні надходження

Причини невиконання

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об’єктів житлової нерухомості

53,49

40,78

Введення воєнного стану в Україні у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об’єктів житлової нерухомості

230,29

309,20

-

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об’єктів нежитлової нерухомості

486,03

544,75

-

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об’єктів нежитлової нерухомості

219,20

210,04

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей.

Основна мета досягнута - прийняття зазначеного рішення надало змогу законодавче врегулювати справляння  податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що в свою чергу надало можливість бюджету отримувати надходження від  податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки  та можливість контролюючому органу здійснювати контроль за нарахуванням та сплатою податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Не досягнуто цілі щодо очікуваного надходження у 2023 році від податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об’єктів житлової нерухомості; податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об’єктів нежитлової нерухомості, що головною мірою спричинено військовою агресією російської федерації проти України та введенням воєнного стану в Україні.

Секретар селищної ради                                                       Олександр ЛОВИНЮК

Виконавці:

Олена МЕЛЬНИК______________