Дата: 22.01.2024 11:03

Звіт про повторне відстеження результативності регуляторного акта

рішення 27 сесії 8 скликання Новогуйвинської селищної ради від                  15 червня 2022  №1002 "Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на 2023 рік" (зі змінами, внесеними рішенням 29 сесії 8 скликання від 26.07.2022 №1050)

1. Вид та назва регуляторного акта.

Рішення 27 сесії 8 скликання Новогуйвинської селищної ради від  15 червня 2022 року №1002 "Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на 2023 рік" (зі змінами, внесеними рішенням 29 сесії 8 скликання від 26.07.2022 №1050).

2. Назва виконавців заходів відстеження.

Управління фінансів Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області, Головне управління ДПС у Житомирській області.

3. Цілі прийняття регуляторного акта.

Прийняття  даного  рішення  мало  на  меті  законодавче  врегулювання  справляння земельного податку на території Новогуйвинської селищної територіальної громади  та  його перерахування  до  бюджету  громади в очікуваних обсягах.

4. Строк виконання заходів з відстеження.

Відстеження результативності даного рішення проведено згідно з вимогами Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

5. Тип відстеження: повторне.

6. Методи одержання результатів відстеження.

Метод одержання результатів відстеження є отримання статистичних даних шляхом аналізу надходжень до бюджету громади земельного податку.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних.

Вид даних: статистичні показники щодо надходжень до бюджету громади по земельному податку (дані Головного управління ДПС у Житомирській області та Управління фінансів Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області).

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта.

Плати за землю за 2023 рік надійшло 5 152,87 тис. грн., що на 1 245,70 тис. грн. більше ніж за минулий рік, в тому числі:

- земельного податку, сплаченого юридичними особами зараховано – 855,28 тис. грн., що на 0,2 тис. грн. більше  ніж за 2022 рік (кількість платників збільшилась на 11 і складає - 47 СГД);

- орендної плати, слаченої юридичними особами  отримано за 2023 рік – 2 948,87 тис. грн., тобто на 383,32 тис. грн. більше ніж за 2022 рік (кількість цих платників збільшилась на 6 і складає - 43 СГД);

- земельного податку, сплаченого фізичними особами надійшло 662,54 тис. грн., що на 389,93 тис. грн. більше ніж за 2022 рік (кількість платників від яких надійшли кошти протягом 2023 року збільшилась на 666 і складає - 1619);

- орендної плати, слаченої фізичними особами  отримано – 686,18 тис. грн., що на 472,25 тис. грн. більше ніж за 2022 рік (кількість цих платників збільшилась  на 22 і складає - 47).

Аналіз виконання плану по платі за землю за 2023 рік

тис.грн.

Найменування

Уточнений річний план

Фактичні надходження

Причини невиконання

Земельний податок з юридичних осіб

899,12

855,28

Введення воєнного стану в Україні у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України.

Орендна плата з юридичних осіб

-

Земельний податок з фізичних осіб

660,08

662,54

-

Орендна плата з фізичних осіб

610,85

686,18

-

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей.

Основна мета досягнута - прийняття зазначеного рішення надало змогу законодавче врегулювати справляння  земельного податку, що в свою чергу надало можливість бюджету отримувати надходження від  земельного податку та можливість контролюючому органу здійснювати контроль за нарахуванням та сплатою земельного податку.

Не досягнуто цілі щодо очікуваного надходження у 2023 році від земельного податку з юридичних осіб, що головною мірою спричинено військовою агресією російської федерації проти України, введенням воєнного стану в Україні, вимушеним переміщенням населення як в межах України так і поза її межі.

Секретар селищної ради                                                       Олександр ЛОВИНЮК

Виконавці:

Олена МЕЛЬНИК________________