Наближаємо медичні послуги до людей!

Дата: 19.01.2024 14:48

Для Новогуйвинської амбулаторії за кошти громади придбано два аналізатори.

Це аналізатори  загального аналізу крові та  сечі, придбані КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Новогуйвинської селищної ради в рамках Програми розвитку та фінансової підтримки КНП ЦПМСД Новогуйвинської селищної ради на 2023 рік. Загальна  їх вартість -   523,5   тис. грн.  За допомогою цих сучасних апаратів сімейні лікарі громади зможуть вчасно і якісно зробити обстеження та визначати необхідні показники, щоб оцінити загальний стан хворого. Також замовлено пробірки і для дитячого обстеження з мікро-капіляром.

Для чого потрібні такі прилади та яка їхня роль у діагностуванні хворих пояснює директор КНП ЦПМСД Геннадій ГОРБЕНКО: «Аналізатор гематологічний -   дозволяє проводити дослідження загально хімічного аналізу крові  (червоної та білої крові).  Аналізатор сечі - призначений для проведення загального аналізу сечі. Визначає такі показники: лейкоцити, білірубін, білок, глюкоза, уробіліногени, кислотність, наявність крові, кетони, питома вага. Наявність новітніх аналізаторів надає можливість амбулаторії проводити дослідження біологічних рідин з мінімальними затратами реагентів та часу, адже результати аналізу крові та сечі можна отримати протягом двох хвилин.»

Геннадій Валентинович подякував депутатам, які проголосували за виділення коштів для придбання аналізаторів.

Також нагадаємо, що раніше для амбулаторії загальної практики сімейної медицини смт Новогуйвинське було передано генератор потужністю 10 кВт який дасть можливість забезпечити безперебійну роботу закладу навіть за умови відключення електроенергії.