До уваги орендарів водних об`єктів

Дата: 11.12.2023 11:46

Відповідно до чинного законодавства (Закон України «Про аквакультуру», ст. 51 Водний кодекс України, ст. 122 Земельного кодексу України) водні об’єкти надаються у користування на умовах оренди органами, що здійснюють розпорядження земельними ділянками під водою згідно з повноваженнями, визначеними Земельним кодексом України.

Пунктом 24 розділу «Перехідні положення» Земельного кодексу України визначено, що землями комунальної власності територіальних громад вважаються всі землі державної власності розташовані за межами населених пунктів у межах таких територіальних громад, крім земель деяких категорій.

Водночас, перехід земельних ділянок із державної власності у комунальну власність згідно з вимогами цього пункту не є підставою для припинення права оренди та інших речових прав. Внесення змін до договору оренди, із зазначенням нового органу, що здійснює розпорядження такою земельною ділянкою, не вимагається і здійснюється лише за згодою сторін договору.

Однак, орендна плата за водний об’єкт, яка включає в себе орендну плату за земельну ділянку водного фонду та плату за водний простір (водний об’єкт) повинна надходити на рахунки Новогуйвинської селищної ради, після державної реєстрації прав на земельні ділянки в комунальну власність.

Зверніть увагу, що несплата орендної плати за користування водним об’єктом та рентної плати за спеціальне водокористування є підставами для розірвання договору оренди водного об’єкта та анулювання дозволу на спеціальне водокористування.

Оренда плата за землю з юридичних осіб

Рахунок                   UA638999980334129812000006805

Отримувач              ГУК у Жит.обл/ТГсмт.Новогуйви18010600

Банк отримувача    Казначейство України(ел. адм. подат.)

Оренда плата за землю з фізичних осіб

Рахунок                   UA088999980334139815000006805

Отримувач              ГУК у Жит.обл/ТГсмт.Новогуйви18010900

Банк отримувача    Казначейство України(ел. адм. подат.)

Орендна плата за водні об’єкти (їх частини), що надаються в користування на умовах оренди

Рахунок                   UA948999980334179859000006805

Отримувач              ГУК у Жит.обл/ТГсмт.Новогуйви/22130000