3 грудня Міжнародний день людей з інвалідністю

Дата: 04.12.2023 10:10

03 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю.

Важливо у такі дні не влаштовувати концерти, а міркувати, що я роблю для інклюзивного суспільства. Що як мінімум можна робити:

- вживати коректну лексику на позначення людей з інвалідністю;

- уникати стигматизації та дискримінації людей з інвалідністю;

- робити інклюзію не ексклюзією, А способом мислення і підходом у роботі!

Ми свідомі того, що через російську агресію в Україні зростає і ще, на жаль, зростатиме кількість людей, які втратили кінцівки, зір, слух чи отримали інші поранення. Перед державою і суспільством зараз стоїть надскладне завдання – створити безбар’єрний простір не тільки на вулицях міст і сіл, а у свідомості людей.

5 важливих порад – нагадувань щодо спілкування з людьми з інвалідністю:

- Не уникайте. Багато з нас ніяковіють чи почуваються незручно, коли зустрічають людей з фізичними чи ментальними особливостями. Часто ми не знаємо, як поводитися, про що говорити. Але люди з інвалідністю – це просто люди. Пам’ятаймо про це.

- Не нав’язуйте свою допомогу і не демонструйте жалість. Якщо не знаєте, чи потрібна допомога, просто запитайте.

- Не лізьте в душу: ваші питання щодо обставин отримання інвалідності чи інших аспектів життя можуть травмувати людину.

- Поговоріть зі своїми дітьми, якщо вони у вас є, завчасно. Варто пояснити їм, що люди можуть бути різними, зокрема – пересуватися на кріслі колісному, сприймати світ по-своєму чи не мати кінцівки. До честі наших дітей, якщо поруч немає дорослих, які поводять себе деструктивно, то вони швидко приймають різноманіття і бачать в людях тільки людей.

Пам’ятайте: найнебезпечніше для людей з інвалідністю – не їхні фізичні чи ментальні особливості. Найнебезпечніше – зводити стіни зі стереотипів, дискримінації та байдужості.