Статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

Дата: 22.11.2023 14:00

Уже дев’ять років, з початку збройної агресії Росії проти України, дитинство тисяч українських дітей не розмальоване здійсненими мріями й посмішками, а сповнене ракетними обстрілами, біллю та втратами. Діти гинуть, втрачають рідних, власний дім, стають жертвами насильства та свідками руйнувань, отримують численні травмування. Україна як правова та соціальна держава вживає всіх необхідних заходів для забезпечення прав дітей, які постраждали від збройного конфлікту. З цією метою 05 квітня 2017 року урядом була затверджена постанова   № 268, що регламентує Порядок надання дитині статусу постраждалої внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Після повномасштабного вторгнення РФ на територію України до Порядку у червні 2023 року було внесено зміни.

Для оформлення статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктівпотрібно звернутися в органи опіки та піклування за зареєстрованим місцем проживання чи перебування дитини як ВПО. Таким правом скористалися  і жителі Новогуйвинської селищної ради звернувши до органу опіки та піклування  з відповідними заявами та документами. На черговому засіданні виконавчого комітету Новогуйвинської  селищної ради 27 дітям надано відповідний статус. Попереднього питання було розглянуто на комісії з питань захисту прав дитини.