Домашнє насильство - це порушення прав людини, яке карається відповідно до чинного законодавства

Дата: 20.11.2023 16:22

У селищній раді за участі заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Парфентієвої Т.М., керуючого справами селищної ради, працівників Управління правового, кадрового забезпечення, мобілізаційної роботи та цивільного захисту, відділу соціального захисту та охорони здоров’я та відділу бухгалтерського обліку, звітності та господарського забезпечення відбулася робоча нарада по узгодженню питань щодо виконання у громаді судових рішень по роботі з кривдниками, що вчинили домашнє насильство, та проведення корекційних програм для кривдників, метою яких є допомога особам, які вчинили насильство, в осмисленні власної насильницької поведінки, усвідомленні її витоків, проявів, наслідків для особистого життя та життя оточуючих, налагодженні гармонійного життя з родиною та в суспільстві, а також в усвідомленні того, що домашнє насильство - це порушення прав людини, яке карається відповідно до чинного законодавства.

Програма для кривдника – це комплекс заходів, що формується на основі результатів оцінки ризиків та спрямований на зміну насильницької поведінки кривдника, формування у нього нової, неагресивної психологічної моделі поведінки у приватних стосунках, відповідального ставлення до своїх вчинків та їх наслідків, у тому числі до виховання дітей, на викорінення дискримінаційних уявлень про соціальні ролі та обов’язки жінок і чоловіків (стаття 1 Закону України "Про запобігання та протидії домашньому насильству").

Нагадуємо, що у громаді діє Програма запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на території Новогуйвинської селищної ради на період до 2025 року, зміни до якої щодо організації та проведення роботи з кривдниками з залученням фахівців, які мають фахову вищу освіту (в тому числі психологів, психотерапевтів, психіатрів) та пройшли відповідне спеціалізоване навчання з проведення програм для кривдників, нещодавно внесено рішенням виконкому.