Як діяти, щоб ваші соцмережі не зламали

Дата: 20.11.2023 14:55

Тільки на перший погляд здається, що персональний акаунт у соціальних мережах – це особистий простір. Навіть з обмеженим доступом тільки для друзів вашому акаунту можуть загрожувати хакери.

Кілька правил безпеки у соціальних мережах:

1. Встановіть надійний пароль для входу в обліковий запис. Рівень захищеності акаунта та інформації в ньому залежить від складності пароля.
  2. Використовуйте при створенні акаунтів надійні поштові сервіси, наприклад, «Google», «Yahoo» або українські email. Не користуйтеся російськими сервісами, доступ до яких заборонено в Україні: через персональні електронні скриньки на цих ресурсах зловмисникам досить легко отримати доступ до ваших сторінок у соцмережах.
  3. Використовуйте функцію подвійної авторизації, особливо якщо заходите у профіль з незнайомого пристрою.
  4. Налаштуйте у профілі сповіщення про несанкціонований вхід на ваші сторінки.
  5. Не авторизуйте особисті та корпоративні профілі на незнайомих і незахищених пристроях: вони можуть запам’ятати вказаний при вході логін і пароль, або на них може бути встановлено шкідливе програмне забезпечення чи шпигунські програми.
  6. Не відкривайте вкладені файли у повідомленнях від сумнівних адресатів.
  7. Фішинг є найбільш поширеним способом отримання зловмисниками паролів до поштових скриньок і сторінок у соціальних мережах. Це вид шахрайства, коли у довірливих або неуважних користувачів виманюють персональні дані клієнтів, сервісів із переказу або обміну валюти, Інтернет-магазинів.