Новогуйвинська громада
Житомирська область, Житомирський район

ЯК ПРИВАТИЗУВАТИ ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ ПІД ЖИТЛОВИМ БУДИНКОМ?

Дата: 20.11.2023 14:43
Кількість переглядів: 186

Фото без опису

Детальний алгоритм приватизації земельної ділянки, на якій розташовані жилий будинок, господарські будівлі та споруди, що перебувають у власності.

КРОК 1: Розробка документації із землеустрою

Звернутися до землевпорядної організації для розробки документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на земельну ділянку з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд.

Слід зазначити, що для розроблення даної документації, дозвіл органу місцевого самоврядування не потрібен, згідно ст. 118 Земельного кодексу України.

ВАЖЛИВО! Умови та порядок виготовлення технічної документації на земельну ділянку регулюються договором, який укладається між сторонами, проте максимальний строк складання документації із землеустрою, не повинен перевищувати 6 місяців з моменту укладення договору.

 

КРОК 2: Розгляд клопотання органом місцевого самоврядування

Після отримання технічної документації з витягом з Державного земельного кадастру, документи можна подавати до органу місцевого самоврядування для затвердження документації та передачі у власність земельної ділянки.

До заяви потрібно додати:

  • технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);
  • витяг з Державного земельного кадастру.

 

КРОК 3: Реєстрація права власності на земельну ділянку

Після прийняття рішення органом місцевого самоврядування дозволу про передачу земельної ділянки у власність громадянину, необхідно зареєструвати право власності на земельну ділянку. Реєстрацію можна зробити через місцевий центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), або у нотаріуса.

Для реєстрації права власності на земельну ділянку особі необхідно звернутися з такими документами:

  • документ, що посвідчує особу та реєстраційний номер облікової картки платника податків,
  • рішенням відповідного органу про передачу земельної ділянки у власність,
  • витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку,

ВАЖЛИВО! Послуга з реєстрації права власності на земельну ділянку надається протягом 5 робочих днів та НЕ Є БЕЗКОШТОВНОЮ. Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» передбачає, що за надану послугу стягується плата у розмірі 0,1% прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Якщо проводити реєстрацію у нотаріуса, окрім послуги реєстрації необхідно буде сплатити послуги нотаріуса.

Після внесення відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно державний реєстратор видає заявнику витяг про проведену державну реєстрацію права власності на земельну ділянку.

 

 

Відділ земельних ресурсів та екології


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень