Наслідки затримки мовленнєвого розвитку

Дата: 14.11.2023 16:09

Наші фахівці часто стикаються з однією і тією самою ситуацією, тому вирішили розібрати цю ситуацію по «полицях».

• На першій консультації батькам безмовної дитини фахівці-консультанти ІРЦ пояснюють, що  «запуск мовлення» складається з багатьох етапів.
  • Деякі батьки нас чують, але є й ті, хто перериває заняття на радощах перших слів чи фраз свого малюка зі словами «Сам(а) виговориться».

Таким батькам складно об’єктивно оцінити розвиток своєї дитини, адже вони пояснюють собі, що «в нашій групі в садочку і гірше розмовляють», «характер такий», «ще маленький» тощо. І більшість з них повертається до нас за фаховим обстеженням, рекомендаціями або вже з іншими проблемами, які доводиться вирішувати в старшому віці. Але ж їх можна було б уникнути.

ВАЖЛИВО ПАМ’ЯТАТИ, що всі етапи мовного розвитку дитина повинна пройти у свої терміни!

І до 5-5.5 років засвоїти всі форми рідної мови і лише потім приступити до підготовки до школи.

Насправді все навпаки…

Дитина до 5.5-6 років знає літери та цифри. Навіть кольори англійською мовою, чим викликає у батьків  захват, але має порушення фонематичного слуху, відсутність пари-трійки груп звуків у мові (або проблема довгої автоматизації або диференціації цих звуків), активна мова представлена короткою аграматичною фразою, ротове дихання, швидке виснажування, низьку концентрацію уваги.

З чим зіткнеться дитина у школі (і/або)?

1. Порушення читання.
  2. Порушення письма.
  3. Порушення математичних операцій.
  4. Несформованість прийомів навчальної діяльності (самоконтролю, вміння діяти алгоритмом).
  5. Низький рівень розвитку образного мислення.
  6. Порушення логічних операцій (аналізу, узагальнення, систематизації).
  7. Труднощі у плануванні своїх дій.
  8. Проблема концентрації та розподіл уваги.

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Всі питання мовних порушень, які Ви не вирішили до школи, будьте готові зустріти знову, але вже у шкільному навчанні!!!