Дії населення у разі виникнення аварії на АЕС

Дата: 05.07.2023 10:25

Російськи військові продовжують створювати ризики в роботі Запорізької АЕС, вони зберігають посилену військову присутність на місці.

Факторами небезпеки радіації є: забруднення навколишнього середовища, небезпека для всього живого, що опинилося на забрудненій місцевості, крім того, внаслідок можливого атомного вибуху виникнення сильних руйнувань на значній території.

Звідки дізнатись

про радіаційну небезпеку

• Запам’ятайте! Звуки сирен, переривисті гудки інших сигнальних засобів, транспорту, дзвони церков на сполох означають сигнал цивільного захисту "УВАГА ВСІМ!".
  • Почувши його, терміново ввімкніть радіо-приймач або телевізор та прослухайте повідомлення місцевих органів влади.
  • У разі виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру інформація про подію буде доступна і на офіційному сайті Новогуйвинської селищної ради.

Дії в перші години аварії

• Щойно стало відомо про небезпеку радіоактивного забруднення, слід негайно одягнути на себе та дітей протигаз, респіратор, протипилову тканинну маску або ватно-марлеву пов'язку.
  • Проведіть герметизацію приміщення. Закрийте вікна, двері, завісьте їх щільною тканиною. Закрийте вентиляційні люки, віддушини, заклейте щілини у віконних рамах.
  • Упакуйте продукти харчування у герметичні пакети (загорніть у декілька шарів паперу, складіть у банки, каструлі або пакети) та приберіть до холодильника.
  • Створіть запас води, заливши її в посуді з кришками чи пробками.
  • Приготуйте найпростіші засоби спеціальної обробки - мило, мильний розчин.
  • Підготуйтеся до можливої евакуації.
  • Поінформуйте сусідів.
  • Уникайте паніки.
  • Тримайте постійно ввімкненими засоби передачі інформації, чекайте подальших повідомлень місцевих органів влади.

Безпечне харчування

• Готувати та приймати їжу потрібно в закритих приміщеннях.
  • Вживайте лише ті продукти харчування, які зберігалися в холодильниках, закритих ящиках, скринях, в підвалах, погребах або були куплені в торгових мережах.
  • Продукцію з індивідуальних господарств, особливо молоко, зелень та фрукти можна споживати тільки з дозволу органів охорони здоров’я.
  • Воду використовуйте лише з перевірених джерел.
  • Перед прийомом їжі використовуйте 0,5% розчин питної соди для полоскання ротової та носової порожнини.
  • Правила безпеки

та особистої гігієни

• Фото без опису

• Намагайтеся якомога менше перебувати на вулиці, а якщо є необхідність покинути приміщення - обов’язково одягайте засіб індивідуального захисту органів дихання, головний убір, плащ, чоботи, рукавички.
  • Виходьте на вулицю лише на час, установлений режимом радіаційного захисту.
  • Дітей на вулицю виводити не можна.
  • Запобігайте потраплянню опадів на тіло й одяг.
  • Під час повернення додому помийте або обітріть мокрою ганчіркою взуття, верхній одяг витрусіть, почистіть вологою щіткою та за можливості залиште поза приміщенням.
  • Обличчя, руки, шию ретельно обмий-те, прополощіть ротову та носову порожнину 0,5% розчином питної соди.
  • У всіх приміщеннях, де перебувають люди, щодня проводьте вологе прибирання із застосуванням миючих засобів.
  • Екстрений рюкзак
  • Фото без опису
  • Покладіть в рюкзак або зручний для перенесення мішок наступні речі:

• документи (паспорт, військовий квиток, документи про освіту, свідоцтво про шлюб і народження дітей, трудову книжку, пенсійне посвідчення)
  • гроші, кредитні картки
  • дублікати ключів від будинку, авто.
  • комплект нижньої білизни, шкарпетки, запасні штани, сорочка або кофта, плащ-дощовик, в’язана шапочка рукавички, шарф, зручне, надійне взуття.
  • аптечка першої допомоги, зібрана згідно з вашими потребами
  • запас їжі на кілька днів – все, що можна їсти без попередньої обробки, не займає багато місця і довго зберігається
  • запас питної води на 1-2 дні
  • посуд (казанок, фляга, ложка, кружка металева 0.5 л, розкладна склянка)
  • сірники, запальничка
  • ліхтарик (краще кілька) і запасні батарейки до нього
  • засоби гігієни (зубна щітка і зубна паста, мило, рушник, туалетний папір, кілька упаковань одноразових сухих серветок, вологі серветки). Жінкам – засоби інтимної гігієни.