№ 762 Про звернення до Кабінету Міністрів України

Дата: 24.05.2023 11:31

ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ

РІШЕННЯ №762

«18» травня 2023 року                                                     смт Новогуйвинське

Про звернення до Кабінету

Міністрів України

Керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Меморандумом про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері теплопостачання в опалювальному періоді 2021-2022 років, укладеним 30 вересня 2021 року між Асоціацією міст України, Кабінетом Міністрів України, Офісом Президента України та НАК «Нафтогаз України», з метою запобігання зриву майбутнього опалювального сезону 2023/24 років на території Новогуйвинської селищної територіальної громади, його початку та проходження, виконавчий комітет Новогуйвинської селищної ради

В И Р І Ш И В:

1. Звернутися до Кабінету Міністрів України з проханням забезпечити до 1 вересня 2023 року погашення заборгованості з різниці в тарифах на суму 10 343 048,89 грн, що виникла у комунальних підприємств Новогуйвинської селищної територіальної громади Житомирського району Житомирської області КП «Озерне» Новогуйвинської селищної ради та Новогуйвинського ВЖРЕКП (текст звернення додається).

Секретар ради                                                                                Олександр ЛОВИНЮК

Кабінету Міністрів України

З В Е Р Н Е Н Н Я

членів виконавчого комітету Новогуйвинської селищної ради

Житомирського району Житомирської області

Новогуйвинська селищна рада утримала протягом двох опалювальних сезонів (2021/22 та 2022/23 років) тарифи на послуги теплопостачання незмінними, не допустила їх збільшення на підставі укладеного 30 вересня 2021 року між Асоціацією міст України, Кабінетом Міністрів України, Офісом Президента України та НАК «Нафтогаз України» Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері теплопостачання в опалювальному періоді 2021-2022 років, а також Закону України «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування» № 2479-ІХ від 29 липня 2022 року. Новогуйвинською селищною радою була надана необхідна підтримка з місцевого бюджету теплогенеруючим підприємствам, завдяки чому мешканці громади протягом двох опалювальних сезонів безперебійно отримували відповідні комунальні послуги. Разом з тим, держава не виконала взяті на себе зобов’язання по компенсації різниці в тарифах підприємствам теплопостачання за 2022 і 2023 роки. Це призвело до зростання заборгованості КП «Озерне» Новогуйвинської селищної ради та Новогуйвинського ВЖРЕКП за природний газ, яка станом на 01.05.2023 склала 22 903 964,56 грн. За таких умов підготовка до опалювального сезону 2023/2024 року, його початок та проходження перебувають під загрозою зриву.

Звертаємось з проханням забезпечити до 1 вересня 2023 року погашення заборгованості з різниці в тарифах на суму 10 343 048,89 грн, що виникла у комунальних підприємств Новогуйвинської селищної територіальної громади Житомирського району Житомирської області КП «Озерне» Новогуйвинської селищної ради та Новогуйвинського ВЖРЕКП.

За дорученням членів

виконавчого комітету

секретар Новогуйвинської селищної ради

Житомирського району

Житомирської області                                              Олександр ЛОВИНЮК

прийнято на засіданні виконавчого комітету Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області

рішення виконавчого комітету від ____________ № _________

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проєкту рішення виконавчого комітету Новогуйвинської селищної ради «Про звернення до Кабінету Міністрів України»

1. Обґрунтування необхідності прийняття рішення.

Проєкт рішення підготовлено відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування», Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері теплопостачання в опалювальному періоді 2021-2022 років, укладеного 30 вересня 2021 року між Асоціацією міст України, Кабінетом Міністрів України, Офісом Президента України та НАК «Нафтогаз України».

2. Мета і шляхи її досягнення.

Метою підготовки проєкту рішення є отримання комунальними підприємствами громади відшкодування з різниці тарифів на послугу постачання теплової енергії.

3. Фінансово-економічне обґрунтування.

Реалізація даного проєкту рішення не потребує залучення додаткових бюджетних коштів.

4. Громадське обговорення.

Не потребує громадського обговорення.

5. Прогноз результатів.

Прийняття рішення сприятиме отриманню відшкодування з різниці тарифів на послугу з теплопостачання комунальним теплогенеруючим підприємствам громади для безперебійного надавання комунальної послуги та сталого проходження опалювального сезону 2023-2024.

6. Оприлюднення.

Проєкт рішення «Про звернення до Кабінету Міністрів України» підлягає оприлюдненню на офіційному веб-сайті Новогуйвинської селищної ради.

Начальник відділу містобудування,                                              Святослав ЮРЧУК

архітектури, житлово-комунального

господарства, благоустрою та