A A A K K K
для людей із порушенням зору
Новогуйвинська громада
Житомирська область, Житомирський район

Про організацію відпочинку та оздоровлення дітей, організацію роботи закладів дошкільної освіти в літній період 2023 року

Дата: 25.04.2023 15:58
Кількість переглядів: 97

                                       У К Р А Ї Н А                        ПРОЕКТ

     НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ

ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

            РІШЕННЯ № _____

 

«____» _________ 2023р.                                                     смт Новогуйвинське

 

 

Про організацію відпочинку та оздоровлення дітей,

організацію роботи закладів                          дошкільної освіти

в літній період 2023 року

 

          Керуючись ст.ст. 32, 52, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до законів України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», «Про охорону дитинства», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про дошкільну освіту», постанови Кабінету Міністрів України 24.03.2021р. № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», Програми оздоровлення та відпочинку дітей Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області на 2021-2025 роки, затвердженої рішенням 5 сесії Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області 8 скликання від 16.03.2021р. № 83, з метою охоплення дітей різними формами відпочинку,  виконавчий комітет Новогуйвинської селищної ради

 

ВИРІШИВ:

 

 1. Затвердити мережу пришкільних таборів денного перебування (додається).

 

 1. Встановити після укладання договорів про закупівлю послуг за результатами проведених у 2023 році процедур закупівлі показники вартості харчування дітей у пришкільних таборах денного перебування в розмірі, які встановлені в договорах про закупівлю послуг за результатами проведених у 2023 році процедур закупівлі відповідно до вимог чинного законодавства України.

 

 1. Встановити розмір батьківської плати за харчування однієї дитини в пришкільному таборі денного перебування за одну зміну – 20% від встановленої вартості харчування у цьому пришкільному таборі денного перебування.

 

 1. Звільнити від оплати за харчування в пришкільних таборах денного перебування батьків або інших законних представників дітей наступних категорій:

а) дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки:

дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування;

дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пунктів 19-21 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичних операцій, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного у період участі в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації;

 дітей, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту;

дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи;

дітей з інвалідністю;

дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

дітей, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф;

дітей з багатодітних сімей;

дітей з малозабезпечених сімей;

дітей, батьки яких загинули від нещасного випадку на виробництві або під час виконання службових обов’язків, у тому числі дітей журналістів, які загинули під час виконання службових обов’язків;

талановитих та обдарованих дітей ̶ переможців міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад, відмінників навчання, лідерів дитячих громадських організацій;

дітей  ̶  учасників дитячих творчих колективів та спортивних команд;

дітей працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села;

б) дітей з особливими освітніми потребами;

в) учнів 1-4 класів.

 

 1. Відділу освіти та керівникам закладів загальної середньої освіти Новогуйвинської селищної ради:
 1. Організувати комісійне відкриття пришкільних таборів денного перебування, за умови їх відповідності вимогам чинного законодавства України.
 2. Створити умови для належного функціонування пришкільних таборів денного перебування.
 3. Забезпечити відпочинок дітей у пришкільних таборах денного перебування.
 4. Забезпечити раціональне та безпечне харчування в пришкільних таборах денного перебування, додержання норм харчування, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 №1591 «Про затвердження норм харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» та «Порядком організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах», затвердженим спільним наказом Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 01.06.2005 №242/329 (зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 15.06.2005 за №661/10941).
 5. Забезпечити системний і дієвий контроль за:

         організацією оздоровчої та виховної роботи з дітьми, стану харчування дітей;

         дотриманням правил безпеки життєдіяльності;

         організацією та проведенням заходів щодо дотримання вимог санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму у пришкільних таборах денного перебування.

 1. Надавати кадрову та методичну допомогу керівництву пришкільних таборів денного перебування.
 2. Забезпечити, у межах виділених асигнувань, оздоровлення дітей, які потребують особливих освітніх потреб.
 3. Забезпечити, у межах виділених асигнувань, відпочинок у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки: (діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування; діти осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пунктів 19-21 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; діти, один із батьків, яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичних операцій, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного у період участі в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації; діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи; діти, взяті на облік службами у справах дітей як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах; діти з інвалідністю; діти, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; діти з багатодітних сімей; діти з малозабезпечених сімей; талановиті та обдаровані діти - переможці міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад, відмінники навчання, лідери дитячих громадських організацій; діти - учасники дитячих творчих колективів та спортивних команд; діти працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села); вихованців дитячо-юнацьких спортивних шкіл.
 4. Забезпечити, у межах виділених асигнувань, перевезення дітей до (із) дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.
 5. Забезпечити організацію змістовного дозвілля та відпочинку дітей, проведення культурно-масових та фізкультурно-спортивних заходів у період літніх канікул.

 

 1. Відділу освіти та керівникам закладів дошкільної освіти Новогуйвинської селищної ради:
 1. Забезпечити відповідно до потреб населення Новогуйвинської громади на літній період 01.06.2023 – 31.08.2023 функціонування закладів дошкільної освіти всіх типів.
 2. До 31.05.2023 вжити заходів із забезпечення готовності закладів дошкільної освіти всіх типів до роботи в літній період відповідно до вимог чинного законодавства.
 3. До 31.05.2023 погодити мережу дошкільних груп та тривалість перебування дітей у закладах дошкільної освіти Новогуйвинської селищної ради в літній період.
 4. Забезпечити збільшення вартості харчування дітей у закладах дошкільної освіти всіх типів на 15% у літній період (90 днів).
 5. Забезпечити у закладах дошкільної освіти всіх типів організацію життєдіяльності дітей у літній період, безпечне харчування дітей, дотримання вимог з охорони праці та безпеки життєдіяльності, протипожежних правил, проведення профілактичної роботи щодо запобігання травматизму серед учасників освітнього процесу, проведення заходів щодо попередження отруєнь дітей, профілактики шлунково-кишкових захворювань, дотримання вимог санітарного законодавства, реалізацію протиепідемічних заходів на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 (у разі його подовження).
 6. Забезпечити переведення дітей з однієї вікової групи до іншої в межах одного закладу дошкільної освіти та формування його новостворених груп наприкінці літнього періоду, але не пізніше 31.08.2023.

 

 1. Відділу освіти спільно з фахівцями Житомирського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області здійснити комісійні перевірки стану організації дитячого харчування у пришкільних таборах денного перебування та їх відповідності вимогам чинного законодавства України з необхідним обсягом лабораторних досліджень.

 

 1. З метою оцінки відповідності дитячих закладів оздоровлення та відпочинку вимогам чинного законодавства забезпечити участь фахівців у роботі комісій у період підготовки, відкриття та функціонування дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

 

 1. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Тетяну ПАРФЕНТІЄВУ та постійну комісію селищної ради з гуманітарних питань, охорони здоров’я та соціального захисту населення.

додаток

Секретар селищної ради                                                   Олександр ЛОВИНЮК


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь