Історичний спадок: на території громади знаходяться 53 пам’ятки історії та 1 фортифікаційна споруда

Дата: 19.04.2023 14:46

18 квітня в Україні відзначається День пам'ято́к історії та культури, а також Міжнародний день пам'яток і визначних місць.Україна − держава з багатовіковою історією та культурою. Кожна епоха залишає нам у спадщину пам'ятки архітектури чи історії, що зберігає в собі згадку про певну визначну подію чи особистість. У кожному регіоні є свої визначні пам'ятки − перлини української землі. Це справжній скарб, наша гордість і надбання.

На території Новогуйвинської громади знаходяться 53 пам’ятки історії, 1 фортифікаційна споруда (польова ставка райхсфюрера СС Генріха Гіммлера Гегевальд), 4 пам’ятні знаки і пам’ятники, присвячені жертвам Голодоморів та політичних репресій (у смт Новогуйвинське, с. Троянів, с. Рудня-Городище, с. Вертокиївка), 5 меморіальних та пам’ятних дошок, 32 пам’ятки археології, 1 пам’ятка архітектури місцевого значення (садиба Бубнових у с. Сінгури).

Більше про туристичні об’єкти, які є у громаді, можна дізнатися на сайті «ОPEN ГРОМАДА» (некомерційний проєкт який по суті є інформаційно-коммунікативним майданчиком зосередженим на суспільному зборі та обробці відкритих даних з наступною їх структуризацією та геопросторовою прив'язкою до місцевості) за посиланням: «ОPEN ГРОМАДА», розділ «Туристичні об’єкти».