В Новогуйвинській амбулаторії розгорнеться пункт прийому крові

Дата: 13.03.2023 12:30

30 березня з 9:00 до 13:00 у приміщенні Новогуйвинської амбулаторії проводитиметься прийом крові усіх груп. Житомирський центр крові і просить усіх небайдужих долучитися до донорства!

В реаліях сьогоднішньої війни, ми, українці в тилу, повинні робити все від нас залежне, аби зберегти життя кожному бійцю.

Крім того, варто не забувати й про цивільних, котрі щодня потребують в донорській крові.

З цього моменту й надалі українці повинні формувати у своїй спільноті та громаді культуру регулярного та безоплатного донорства крові.

Чому важливе регулярне донорство? Тому що воно дозволяє безперебійно використовувати зарезервовані запаси крові.

Варто пам’ятати, що кров потрібна завжди, особливо в умовах воєнного стану. У медичній практиці є дуже багато ситуацій, зокрема непередбачуваних, де потрібне переливання крові і жоден з нас не застрахований від імовірності стати цим пацієнтом. Працюючи на випередження, найкраще що ви можете зробити це здати кров у тилу, аби більше бійців Сил оборони повернулися з фронту живими.

ЯК СТАТИ ДОНОРОМ КРОВІ

1. Вік від 18 років і вага від 50 кг.
  2. Мати українське громадянство або бути іноземцем, що має постійну посвідку на проживання в Україні.
  3. Не мати тимчасових або абсолютних протипоказів. Якщо вам властиві хронічні захворювання, ви приймаєте ліки чи стоїте на обліку, ви не можете бути донором тимчасово або взагалі. Варто проконсультуватись з нашим лікарем перед донацією.
  4. Мати з собою паспорт та ідентифікаційний код.

ПІДГОТОВКА

1.  За 5 днів до здавання крові слід відмовитись від прийому анальгетиків і аспірину, а також ліків, що їх містять (ці речовини погіршують зсідання крові).
  2.  Не вживати алкоголь за 48 годин та не курити за 1-2 години до здавання крові (дуже важливо!).
  3.  Виключити із раціону жирну, смажену, копчену, молочну їжу, тваринні жири, соління за 24-48 годин до донації. Інакше кров не пройде перевірку.
  4.  Обов’язково виспатись і з’їсти легкий сніданок (солодкий чай, дієтичне печиво, каша на воді). Каву пити не можна.
  5.  Не приходити здавати кров, якщо присутнє відчуття нездужання (озноб, запаморочення, головний біль, слабкість).
  6.  Під час огляду лікарем перед донацією відверто відповідати на запитання і не приховувати інформацію про вживання ліків, алкоголю, наркотичних речовин і перенесені захворювання.

Здай кров! Врятуй життя!