НАЗК вчергове доповнило функцію «Дані для декларації»: що додалося?
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) продовжує працювати над доповненням функції «Дані для декларації» в Реєстрі декларацій.
Функція «Дані для декларації» поповнилася відомостями з:
- Державного суднового реєстру України та Суднової книги України — стосовно водних засобів;
- Державного реєстру цивільних повітряних суден України — стосовно повітряних засобів.
Зверніть увагу, що інформація про водні та повітряні судна буде відповідати даним на 31 грудня відповідного року.
Загалом оновлена функція «Дані для декларації» тепер містить дані про:
- об’єкти нерухомості, у тому числі земельні ділянки (для розділу 3 декларації);
- об’єкти незавершеного будівництва (відомості про які є в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно) (для розділу 4 декларації);
- транспортні засоби, у тому числі водні та повітряні засоби (для розділу 6 декларації);
- корпоративні права в товариствах (для розділу 8 декларації);
- кінцевого бенефіціарного власника (контролера) (для розділу 9 декларації);
- доходи (для розділу 11 декларації);
- пенсійні та соціальні виплати (для розділу 11 декларації);
- спадщину (розділ декларації залежить від виду активу);
- наявні обтяження рухомого майна (для розділу 13 декларації).
Що важливо знати при користуванні функцією?
- Це довідкова інформація, яку вам потрібно перевіряти чи уточненювати станом на кінець звітного періоду. У Реєстрах, з яких НАЗК отримує дані, теж можуть бути помилки або неточності. Якщо ви помітили такі, рекомендуємо вам звернутися до держателя реєстру чи бази даних.
- Функція поки що показує лише ваше майно, доходи, спадщину та обтяження, тож не забувайте задекларувати майно, доходи, зобов’язання членів родини. Крім того, ми не можемо допомогти вам із декларуванням майна, яке знаходиться на праві користування, якщо таке право не було зареєстровано у відповідному реєстрі чи базі даних.
- Звертайте увагу на довідкову інформацію про те, за який період ви отримуєте дані відповідно до типу цих даних.
Зокрема, при формуванні даних інформація надана станом на:
31 грудня відповідного року — з Державного земельного кадастру, Єдиного державного реєстру транспортних засобів, Державного суднового реєстру України та Суднової книги України, Державного реєстру цивільних повітряних суден України, Державного реєстру фізичних осіб — платників податків та реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування;
дату формування відповіді на запит — з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Державного реєстру обтяжень рухомого майна та Спадкового реєстру, Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань.
Інформація з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань надана стосовно юридичних осіб, крім тих, які були припинені (ліквідовані, закриті) до початку звітного періоду:
а) у яких ви є засновником (учасником), кінцевим бенефіціарним власником (контролером) на дату отримання відповіді на запит;
б) у яких ви були засновником (учасником), кінцевим бенефіціарним власником (контролером) до дати отримання відповіді на запит (незалежно від факту відчуження корпоративних прав до звітного періоду).
За інформацією НАЗК
ДОПОВНЕННЯ
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) доповнило спеціальну функцію «Дані для декларації» в Реєстрі декларацій новими даними для використання при заповненні декларації.
Тепер декларанти зможуть додатково отримувати інформацію з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань – стосовно своїх корпоративних прав та підприємства, в яких вони є кінцевими бенефіціарними власниками, з візуалізацією даних за формою розділів 8 та 9 декларації.
Також додалася інформація з Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування про пенсійні та соціальні виплати з візуалізацією даних за формою розділу 11 декларації.
На що вам варто звернути увагу при користуванні функцією?
Інформація з вказаних реєстрів надається:
- станом на 31 грудня відповідного року – про соціальні виплати та пенсію;
- на дату формування відповіді на запит – про корпоративні права в товариствах та кінцевого бенефіціарного власника:
Важливо! Відомості про підприємства, у яких декларант є засновником (учасником)/кінцевим бенефіціарним власником (контролером) надається, якщо:
- декларант є засновником (учасником)/кінцевим бенефіціарним власником (контролером) на дату отримання відповіді на запит;
- декларант був засновником (учасником)/ кінцевим бенефіціарним власником (контролером) до дати отримання відповіді на запит (незалежно від факту відчуження корпоративних прав до звітного періоду).
Окремо зверніть увагу на те, що інформація про корпоративні права та кінцевого бенефіціарного власника не надається щодо юридичних осіб, які були ліквідовані (закриті) до початку звітного періоду.
Які дані для заповнення декларації ви можете отримати тепер?
Функція «Дані для декларації» наразі дає змогу автоматично отримувати наявну у реєстрах та базах даних інформацію про:
- об’єкти нерухомості, у тому числі земельні ділянки;
- об’єкти незавершеного будівництва;
- транспортні засоби;
- корпоративні права в товариствах;
- кінцевого бенефіціарного власника (контролера);
- доходи (за даними податкової служби);
- пенсійні та соціальні виплати;
- спадщину;
- обтяження рухомого майна.
Найближчим часом до цієї функції додадуться відомості про цінні папери (пакет більше 5%), водні та повітряні транспортні засоби.
Поки інформація, яку надає функція, стосується лише суб’єкта декларування. Але слідкуйте за оновленнями. НАЗК за крок до отримання такої інформації стосовно членів сім’ї декларанта (за їх погодження), що наблизить до процесу автоматизованого передзаповнення вашої декларації.
Просимо перевіряти вас актуальність даних перед перенесенням їх у декларацію!
Тому, якщо ви помітили нерелевантну/некоректну інформацію, радимо звернутися до відповідного держателя (адміністратора) інформаційно-комунікаційних і довідкових систем, реєстрів, банків даних для актуалізації даних.
За інформацією НАЗК