Гранти на бізнес. Як і де отримати безповоротну фінансову допомогу на підприємництво

Дата: 08.03.2023 10:34

За рік великої війни роботу втратили мільйони українців. Чимало великих підприємств були вимушені припинити діяльність, скоротити співробітників чи фонд оплати праці.

Малий бізнес виявився більш гнучким до обставин – навіть під час війни його представники шукають можливості для роботи.

За останній рік українці відкрили через "Дію" 140 тисяч бізнесів. Понад 136 тисяч з них – це ФОПи, ще 4 тисячі – юридичні особи.

Однак через свої розміри малий бізнес та мікробізнес мають обмежений доступ до коштів для розвитку. На щастя, під час війни з’явилося чимало можливостей для залучення грантів.

Наймасштабнішою стала державна грантова програма "єРобота", яка охоплює всі сфери діяльності малого бізнесу і спрямована на створення робочих місць. Підприємці також можуть отримати гранти від міжнародних організацій.

ЕП зібрала відкриті в Україні програми грантової підтримки бізнесу.

Отримати такий грант може кожен українець, який має намір започаткувати малий бізнес. Розмір гранту – від 50 тис грн до 250 тис грн.

Загальний бюджет цієї урядової програми до кінця 2023 року – 1,8 млрд грн. У Кабміні вважають, що за цю суму вдасться видати українцям понад 7 тис мікрогрантів.

У рамках третього етапу проєкту заяву слід подати до 12 березня, подальші етапи можна знайти тут. Загалом таких етапів до кінця року буде 12.

Претендувати на кошти можуть звичайні фізособи та ФОПи. Заяви приймаються онлайн через "Дію". Для цього потрібно авторизуватися на порталі та заповнити заяву, до якої прикріпити бізнес-план за   відповідною формоюПриклад заповнення заяви розміщений на сайті.

Отримати консультацію можна в Ощадбанку, який разом з Центром зайнятості відбирає претендентів і переказує кошти. Їх можна витратити на придбання чи лізинг обладнання, сировину, орендну плату (не більше 25% від суми гранту).

Гроші повертати не потрібно, але підприємець повинен створити хоча б одне робоче місце, сплачувати податки в бюджет і працювати не менше трьох років.