День української писемності та мови
Шановна громадо!
Щороку 9 листопада наша країна відзначає
День української писемності та мови!
Мова рідна, слово рідне, хто вас забуває, той у грудях не серденько, тільки камінь має. (слова Т. Шевченка)
Ця дата припадає на православне свято – день вшанування преподобного Нестора-літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Саме його вважають основоположником української писемності.
Сьогодні у час, коли триває повномасштабна війна росії проти України, важливо підтримувати українську мову, не забувати про нашу самоідентифікацію.
Мова допомагає боронити країну і на полі бою, адже російські військові чи диверсанти не знають української. Так легше ідентифікувати своїх. Чого тільки варта перевірка за допомогою українського слова “паляниця”.
Не може не радувати те, що в сучасних реаліях носіїв рідної мови стає дедалі більше, молодь все частіше популяризує українську в соцмережах та спонукає до її вжитку у мовленні. Вона упевнено завойовує культурно-інформаційний простір, український контент заповнює радіо- і телеефіри, а україномовне кіно, музика, мистецькі проєкти, книги стають усе більш популярними в Україні та світі.
Українська мова – це історія нашого народу, вона красива, милозвучна, а головне — рідна! Цією мовою ми думаємо, нею виражаємо свої найщиріші емоції. Саме наше мовне коріння живить нас силою і волею до перемоги!
Тож любімо і розвиваймо нашу мову, адже саме вона — одна з найяскравіших ознак українського народу, саме вона формує нашу сутність і є частинкою нас самих.
Секретар селищної ради Олександр ЛОВИНЮК