Новогуйвинська громада
Житомирська область, Житомирський район

Про організацію укриття населення Новогуйвинської територіальної громади на випадок виникнення надзвичайних ситуацій

Дата: 09.12.2021 08:41
Кількість переглядів: 389

Фото без опису

УКРАЇНА

НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ  ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ № _____

ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ

 

від «___» ____________ 2021 року                                                                                    

 

Про організацію укриття населення

Новогуйвинської територіальної

громади на випадок виникнення

надзвичайних ситуацій

 

На підставі пункту 3 статей 36 та 40 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, статей 19 та 32 Кодексу цивільного захисту України та з метою забезпечення захисту населення виконавчий комітет селищної ради

 

ВИРІШИВ:

 

1. Рекомендувати:

1) керівникам підприємств, установ та організацій Новогуйвинської територіальної громади забезпечити, в разі виникнення надзвичайних ситуацій, можливість укриття працівників, членів їх сімей та населення будинків, розташованих на прилеглих до підприємств територіях, в захисних спорудах цивільного захисту, які знаходяться на балансоутриманні цих підприємств;

2) керівникам підприємств, установ та організацій, які не мають захисних споруд, визначити та підготувати найпростіші укриття (підвальні, цокольні та інші заглиблені приміщення), за необхідності, укласти угоди з іншими підприємствами для укриття свого персоналу;

3) відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства, благоустрою та комунальної власності, комунальним підприємствам Новогуйвинської селищної ради, спільно з головами об’єднань співвласників багатоквартирних будинків:

- підготувати найпростіші укриття в підвальних приміщеннях житлового фонду для розміщення мешканців будинків, призначити відповідальних осіб за їх утримання;

- визначити маршрути руху населення до укриття;

- визначити найближчі укриття для захисту мешканців будинків, в яких підвальні приміщення відсутні або не пристосовані для укриття населення.

 

2. Контроль за виконанням цього рішення залишаю за собою.

 

 

Перший заступник

селищного голови                                                                           Олег ПАНЬКІВ

РЕКОМЕНДАЦІЇ

щодо підготовки найпростіших укриттів

 

За недостатності захисних споруд цивільного захисту укриття основної частини населення в особливий період передбачається у найпростіших укриттях, розташованих у підвальних та цокольних приміщень будівель і споруд різного призначення: багатоквартирних і приватних житлових будинків, адміністративних, виробничих і господарських будівель і споруд (надалі – підвальні приміщення), інших приміщень підземного простору (підземні майданчики, паркінги тощо).

Необхідно завчасно подбати про готовність підвальних приміщень, де планується укриття населення, до їх використання.

Варто уже в цей час, не очікуючи настання особливого періоду, підготувати до прийому населення кожне підвальне приміщення.

Для підготовки підвальних приміщень слід невідкладно виконати необхідні роботи, зокрема:

 • прибрати приміщення від сміття;
 • винести непотрібні та зайві речі;
 • укріпити наявні віконні отвори та закласти їх мішками з піском;
 • демонтувати тимчасові перегородки;
 • звільнити загальні проходи в підвальному приміщенні;
 • укріпити вхідні двері;
 • укріпити наявні віконні отвори та закласти їх мішками з піском;
 • перевірити електропроводку, освітлення та вимикачі;
 • створити запас електролампочок, свічок, ліхтариків;
 • облаштувати вентиляційні отвори;
 • облаштувати забір води від системи централізованого водопостачання та водовідведення або створити запаси води у ємностях;
 • облаштувати окремі приміщення для санвузлів та під'єднати їх до системи каналізації або забезпечити їх виносною тарою для нечистот, що щільно закриваються;
 • встановити лавки, тапчани (лежаки);

За можливості забезпечити:

 • автономне електропостачання від акумуляторів, дизель- та бензогенераторів тощо;
 • місця для приготування їжі, зокрема з використанням електроплиток;
 • створити запас продуктів харчування тривалого зберігання (консерви, консервація тощо), а також теплих речей та ковдр, забезпечити їх зберігання у водонепроникних чохлах.

 

Роботи виконуються спільно мешканцями будинку, працівниками суб'єкта господарювання.

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ

населенню щодо укриття у фонді захисних споруд цивільного захисту

 

З метою організації інженерного захисту населення в сучасних умовах використовуються захисні споруди цивільного захисту (сховища, протирадіаційні укриття), а також споруди подвійного призначення та найпростіші укриття.

Захисні споруди цивільного захисту – інженерні споруди, призначені для захисту населення від впливу небезпечних чинників, що виникають внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів (далі - захисні споруди). Вони розподіляються на сховища та протирадіаційні укриття та є основним засобом колективного захисту населення.

Сховище - герметична споруда для захисту людей, в якій протягом певного часу створюються умови, що виключають вплив на них небезпечних факторів, які виникають внаслідок надзвичайної ситуації, воєнних (бойових) дій та терористичних актів;

Протирадіаційне укриття (ПРУ) - негерметична споруда для захисту людей, в якій створюються умови, що виключають вплив на них іонізуючого опромінення у разі радіоактивного забруднення місцевості. Відповідно до будівельних норм ПРУ також розраховано на захист від звичайних озброєнь.

Для захисту людей від деяких факторів небезпеки, що виникають внаслідок надзвичайних ситуацій у мирний час, та дії засобів ураження в особливий період також використовуються споруди подвійного призначення та найпростіші укриття.

Споруда подвійного призначення - це наземна або підземна споруда, що може бути використана за основним функціональним призначенням і для захисту населення, її проектування та будівництво здійснюється з урахуванням будівельних норм, визначених як для споруд основного функціонального призначення та як для захисних споруд цивільного захисту.

Найпростіше укриття - це фортифікаційна споруда, цокольне або підвальне приміщення, що знижує комбіноване ураження людей від небезпечних наслідків надзвичайних ситуацій, а також від дії засобів ураження в особливий період.

Фонд захисних споруд цивільного захисту - сукупність усіх захисних споруд цивільного захисту та інших споруд, що можуть бути використані для укриття населення.

Інформацію про місцезнаходження споруд, призначених для укриття населення розміщено на офіційному вебсайті Новогуйвинської селищної ради.

Також її можна отримати в Управлінні правового, кадрового забезпечення, мобілізаційної роботи та цивільного захисту Новогуйвинської селищної  ради, керівників суб’єктів господарювання (підприємств, установ, організацій, житлово-експлуатаційному об’єднанні, асоціації та об’єднаннях співвласників багатоквартирних будинків) за місцем роботи та проживання.

У разі виникнення надзвичайних ситуацій уважно слухайте повідомлення та виконуйте вказівки Управлінні правового, кадрового забезпечення, мобілізаційної роботи та цивільного захисту Новогуйвинської селищної  ради.

Життя багато в чому залежить від вправних та правильних дій в разі виникнення загрози нападу противника та за сигналами оповіщення цивільного захисту.

Під час загрози виникнення надзвичайних ситуацій ввімкніть та постійно тримайте ввімкненими репродуктори (телевізори та радіоприймачі). Через ці канали будуть передаватися важлива інформація, розпорядження та сигнали оповіщення цивільного захисту, а також рекомендації щодо дій в цій ситуації.

Завчасно зберіть речі (постільну та натільну білизну, одежу, документи, гроші, запас харчів та води на дві доби, засоби індивідуального захисту, аптечку) і тримайте їх у доступному місці, біля виходу з квартири (приватного будинку).

Особисті документи (паспорт, диплом, свідоцтва про народження, шлюб та освіту, інші важливі документи) варто постійно мати з собою.

Беріть активну участь у підготовці споруди, в якій маєте укриватися Ви та Ваша сім’я.

Порядок заповнення захисних споруд людьми, які укриваються Заповнення захисних споруд проводиться за сигналами оповіщення цивільного захисту.

Для швидкого заповнення захисної споруди особи, що укриваються, повинні заздалегідь вивчити маршрути руху. Напрямок руху до захисних споруд від місць масового перебування позначається покажчиками маршруту руху, вивішеними чи намальованими на видимих місцях.

Особи, що укриваються, повинні прибувати у захисну або іншу споруду, призначену для укриття населення, із засобами індивідуального захисту та дводобовим запасом продуктів у поліетиленовій упаковці (якщо вони не закладені у захисній споруді) та мати при собі найнеобхідніші речі.

Забороняється приносити у захисну споруду легкозаймисті речовини або речовини, що мають сильний запах, а також громіздкі речі, приводити тварин. Заповнювати захисні споруди необхідно організовано, без паніки.

Розміщує людей у відсіках особовий склад формувань з обслуговування  захисних споруд. Осіб, що прибули з дітьми, розміщують в окремому відсіку чи у місці, спеціально відведеному для них. Дітей, людей похилого віку і людей із поганим самопочуттям розміщують у медичній кімнаті або біля огороджувальних конструкцій і ближче до повітроводів.

Розміщення здійснюється, як правило, за виробничим або територіальним принципами (цех, бригада, будинок), місця розміщення таких груп позначають табличками відповідного змісту. Особи, що укриваються, під час перебування у захисній споруді повинні виконувати усі вказівки командира і особового складу формування, що стосуються перебування у споруді, надавати їм необхідну допомогу.

У спорудах, призначених для укриття населення, забороняється палити, шуміти, запалювати без дозволу гасові лампи, свічки, не слід ходити по приміщеннях без особливої потреби, необхідно дотримуватись дисципліни, якнайменше рухатися.

Організовується позмінний відпочинок людей на місцях, обладнаних для лежання.

Для повноцінного відпочинку можна тримати у захисній споруді або брати з собою легкі підстилки і невеликі подушки з поролону, губчатої гуми або іншого синтетичного матеріалу.

Оповіщення осіб, що укриваються, про обстановку поза захисною спорудою і про сигнали та команди здійснюється командиром групи (ланки) з обслуговування захисної споруди або безпосередньо по радіотрансляційній мережі.

Вихід із захисної споруди здійснюється за командою "Відбій" (після уточнення обстановки у районі захисної споруди, а також у випадках вимушеної евакуації у порядку, який установлюється командиром групи (ланки) з обслуговування захисної споруди).

Вимушена евакуація із захисної споруди проводиться:

· при пошкодженнях захисної споруди, які виключають подальше перебування у ній осіб, що укриваються;

· при затопленні захисної споруди;

· при пожежі у захисній споруді і утворенні у ній небезпечних концентрацій шкідливих газів;

· при досягненні граничнодопустимих параметрів повітряного середовища.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь