№ 336 Про виконання повноважень в галузі культури, туризму, молоді і спорту, забезпечення охорони пам’яток історії, збереження та використання культурного надбання

Дата: 23.10.2021 12:18

ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ

РІШЕННЯ №336

від «21» жовтня 2021р.

Про виконання повноважень в галузі культури,

туризму, молоді і спорту, забезпечення охорони

пам’яток історії, збереження та використання

культурного надбання

Заслухавши та обговоривши інформацію начальника відділу культури, розвитку туризму, молоді та спорту Поплавської О.М. про виконання повноважень в галузі культури,туризму, молоді і спорту, забезпечення охорони пам’яток історії, збереження та використання культурного надбання на території Новогуйвинської громади, керуючись ст. 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про культуру» виконавчий комітет селищної ради

ВИРІШИВ:

1. Інформацію про виконання повноважень в галузі культури, туризму, молоді і спорту, забезпечення охорони пам’яток історії, збереження та використання культурного надбання на території Новогуйвинської громади прийняти до відома (додається).
  2.  Начальнику відділу культури, розвитку туризму, молоді та спорту Поплавській О.М.:
  • продовжити роботу щодо охорони та обліку пам’яток культурної спадщини;
  • сприяти включенню об’єктів культурної спадщини до місцевих та обласних туристичних маршрутів.
  1. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника селищного голови Василя СТАХА.

Перший заступник

селищного голови                                                                 Олег ПАНЬКІВ

до рішення виконавчого комітету

Новогуйвинської селищної ради

від 21 жовтня 2021р. №336

Інформаційна довідка

Керуючись Законом України «Про культуру» та відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відділ культури, розвитку туризму, молоді та спорту виконує делеговані Новогуйвинською селищною радою повноваження - є уповноваженим органом управління для 4 комунальних установ культури Новогуйвинської селищної ради.

Для забезпечення розвитку культури в Новогуйвинській територіальній громаді функціонує:

- Комунальний заклад «Публічна бібліотека» до якої входить 13 бібліотек – філій та 1 бібліотечний пункт; працівників – 20.

- Комунальний заклад «Центр культури та творчості» до якого входить 5 будинків культури – філій та 5 клубів - філій; працівників

- Комунальний заклад «Новогуйвинська музична школа» Новогуйвинської селищної ради;

- Комунальна установа «Новогуйвинська комплексна дитячо – юнацька спортивна школа» Новогуйвинської селищної ради.

Станом на 01.10.2021 рік в КЗ «Публічна бібліотека» Новогуйвинської селищної ради кількість читачів складає – 5191; книговидача – 65526; відвідування – 33230. Кількість проведених масових заходів: 485, з них очні – 234, заочні – 251.

В КЗ «Центр культури та творчості» згідно затвердженого штатного розпису працює 50 осіб, культурно-освітню діяльність закладів здійснюють 42 працівники; кількість проведених масових заходів - 121, в яких взяли участь 21 454 відвідувача. Протягом поточного року функціонувало 54 клубних формування, в яких задіяно 438 учасників.

При КЗ «Центр культури та творчості» діють творчі аматорські колективи: - народний вокальний ансамбль «Джерела» (керівник Михайло Машковський),

• народний вокальний ансамбль "Вербиченька"(керівник Валентина Кабалюк),
  •  народний фольклорний колектив "Криниченька" (керівник Алла Мартинюк),
  •  народний хор "Поліський передзвін" (керівник Микола Никончук), народний вокальний ансамбль "Любавушка" (керівник Ярослав Яворський),
  • вокальний ансамбль "Терен" (керівник Тетяна Голік),
  •  вокально-інструментальний ансамбль "Z-Zone" БК смт Новогуйвинське (керівник Ілля Ємець);
  •  зразковий хореографічні колектив "Посмішка" (керівник Віра Пастушенко);
  •  Зразковий хореографічний колектив "Юність" (керівник Наталія Пелипенко).

У звітному періоді відділом культури, розвитку туризму, молоді та спорту на рівні громади  проведено широкий спектр заходів, серед них:

- театралізоване свято "Купальське вогнище" (с. Вертокиївка);

- театралізований концерт до Дня 30-ї річниці Незалежності України (смт Новогуйвинське);

- тематичний концерт до Дня Незалежності (с. Гай);

- фестиваль майстрів народної творчості (с. Троянів);

- тематичний захід до Всеукраїнського Дня бібліотек;

- підтвердження звання колективів громади на звання «зразковий» та «народний»;

- святковий концерт до Дня захисників і захисниць України (смт Озерне);

- участь у Всеукраїнському футбольному фестивалі «Даруймо радість дітям».

Для відновлення українських традицій в громаді проведено Дні селищ Новогуйвинське, Гуйва, Озерне та Дні сіл Троянів, Глибочок, Озерянка, Пряжів, Городище, Іванківці.

Відділом культури, розвитку туризму, молоді та спорту проведено моніторинг та складено перелік пам’яток історії, а саме братських могил, монументів слави, пам’ятних знаків воїнам – односельцям. Також складено перелік пам’яток археології та пам’яток архітектури громади.

На території Новогуйвинської селищної ради в переліку культурної спадщини перебуває 86 об’єкти. Всі пам’ятки внесено до державного реєстру культурної спадщини України місцевого значення:

• Історії – 55, три з яких є нововиявленими;
  • Археології –  30;
  • Архітектури – 1.

Готується перелік пам’яток культурної спадщини окремо по кожному старостату.

На даний час проводиться підготовча робота щодо розробки та заключення охоронних договорів на пам’ятки культури місцевого значення між Департаментом культури, молоді та спорту ЖДОА та Новогуйвинською територіальною громадою.