Щоб освітні заклади працювали у звичному режимі, показник вакцинації їх працівників має бути не менше 80-ти відсотків!

Дата: 07.09.2021 14:36

«Якщо нам не вдасться вийти на 80-ти відсотковий показник вакцинації працівників освітніх закладів громади – і педагогічних, і техперсоналу – уже незабаром, внаслідок зміни рівня епідемічної небезпеки, освітній процес у гімназіях, школах та садочках може бути у звичному режимі призупинений та переведений в онлайн режим.  Формально, це – вимога постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2021 року №787, яка знайшла своє відображення і у нещодавньому вересневому рішенні позачергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Новогуйвинської селищної ради. Але куди важливішим, на мою думку, є той факт, що люди з повним курсом вакцинації, як свідчать дослідження у Великобританії, мають на 50-60 відсотків нижчий рівень зараження гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, легше нею хворіють та з меншою ймовірністю передають цей вірус. Тож, хоч вакцинація в Україні – справа добровільна, але, якщо ми хочемо, щоб в освітніх закладах відлунював дитячий сміх, підростаюче покоління отримувало високоякісний рівень знань, усі, хто не має медичних протипоказань, не повинні вагатися щодо доцільності щеплення від COVID-19. І це стосується не лише працівників освітніх закладів», - наголосив під час апаратної наради 6 вересня 2021 року заступник Новогуйвинського селищного голови Василь Стах.