На території новоствореної Новогуйвинської територіальної громади вперше відбулося свято Івана Купала!

Дата: 07.07.2021 10:23

Багато чудових свят і традицій має український народ, всі вони супроводжуються красивими, сповненими таємничою силою та глибоким змістом обрядами. Але, мабуть, одним з найдивовижніших  та наймістичніших є свято Івана Купала

Цей день вважається днем молоді та кохання. Згідно з легендою, в цю ніч грали весілля Купала та Марени, що символізувало поєднання двох стихій – води і вогню.

Саме купальські звичаї і обряди 06 липня намагалася частково відтворити Новогуйвинська громада на території  мальовничого села Вертокиївка.

На всіх присутніх гостей свята чекала театралізована вистава «Купальська ніч», а також цікаві ігри, забави та конкурси, запальна дискотека та традиційне купальське вогнище.

Театралізована вистава пройняла кожного духом купальських звичаїв та традицій. Юнаки та дівчата запускали барвисті віночки з запашного різнотрав’я, зав’язували стрічки на вербу, спалювали опудала, водили хороводи навколо купальського вогнища.

Не обійшлося наше святкування і  без Купала, який був у нас у вигляді соломяного діда, саме від нього у захваті була уся присутня малеча. До  святкування були запрошені і люди старшого віку, які охоче приєдналися до молоді зі своїми піснями. Як приємно було чути старовинні пісні, що нагадали минувшину, а діти під ці пісні  водили хороводи.

Жителі навколишніх сіл  з задоволенням брали участь у традиційних купальських забавах, за що отримували цікаві призи.  В такий чарівний день і герої вистави були не звичні: мавки,  водяник, відьми - усяка нечисть. Але всім, без вийнятку, свято  сподобалось!

Народне гуляння продовжилося запальною дискотекою в ритмах купальської ночі.

Свято Івана Купала символізує духовне єднання людини із природою, освячує почуття молодих сердець. І люди в це вірили, а з цією вірою оживала їх надія на краще майбутнє. Тож цінуймо  та  не забуваймо традицій та звичаїв  наших предків.