На території новоствореної Новогуйвинської територіальної громади вперше відбулося свято Івана Купала!

Дата: 07.07.2021 10:23

Фото без опису  Фото без опису

Багато чудових свят і традицій має український народ, всі вони супроводжуються красивими, сповненими таємничою силою та глибоким змістом обрядами. Але, мабуть, одним з найдивовижніших  та наймістичніших є свято Івана Купала

Цей день вважається днем молоді та кохання. Згідно з легендою, в цю ніч грали весілля Купала та Марени, що символізувало поєднання двох стихій – води і вогню.

Фото без опису  Фото без опису

Саме купальські звичаї і обряди 06 липня намагалася частково відтворити Новогуйвинська громада на території  мальовничого села Вертокиївка.

Фото без опису  Фото без опису

На всіх присутніх гостей свята чекала театралізована вистава «Купальська ніч», а також цікаві ігри, забави та конкурси, запальна дискотека та традиційне купальське вогнище.

Фото без опису  Фото без опису

Театралізована вистава пройняла кожного духом купальських звичаїв та традицій. Юнаки та дівчата запускали барвисті віночки з запашного різнотрав’я, зав’язували стрічки на вербу, спалювали опудала, водили хороводи навколо купальського вогнища.

Фото без опису  Фото без опису

Не обійшлося наше святкування і  без Купала, який був у нас у вигляді соломяного діда, саме від нього у захваті була уся присутня малеча. До  святкування були запрошені і люди старшого віку, які охоче приєдналися до молоді зі своїми піснями. Як приємно було чути старовинні пісні, що нагадали минувшину, а діти під ці пісні  водили хороводи.

Фото без опису  Фото без опису

Жителі навколишніх сіл  з задоволенням брали участь у традиційних купальських забавах, за що отримували цікаві призи.  В такий чарівний день і герої вистави були не звичні: мавки,  водяник, відьми - усяка нечисть. Але всім, без вийнятку, свято  сподобалось!

Фото без опису  Фото без опису

Народне гуляння продовжилося запальною дискотекою в ритмах купальської ночі.

Фото без опису  Фото без опису

Свято Івана Купала символізує духовне єднання людини із природою, освячує почуття молодих сердець. І люди в це вірили, а з цією вірою оживала їх надія на краще майбутнє. Тож цінуймо  та  не забуваймо традицій та звичаїв  наших предків.