До уваги учасників АТО/ООС

Дата: 02.07.2021 09:05

Відділ соціального захисту та охорони здоров’я інформує, що рішенням   9 сесії селищної ради 8 скликання від 24 червня 2021 року № 413 внесено зміни до Програми соціальної підтримки учасників АТО, ООС та членів їх сімей на 2021-2022 роки, які зареєстровані та/або проживають на території Новогуйвинської селищної ради, відповідно до яких учасники АТО/ООС за рахунок коштів обласного та місцевого бюджету можуть пройти професійну реадаптацію, а саме: навчання основним засадам підприємницької діяльності, організації та відкриття власного бізнесу.

На проходження навчання мають право особи, яким встановлено один із статусів відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі – Закон):

учасника бойових дій – відповідно до пунктів 19-20 частини першої статті 6 Закону;

особи з інвалідністю внаслідок війни – відповідно до пунктів 10-14 частини другої статті 7 Закону;

учасника війни- відповідно до пункту 13 статті 9 Закону;

члена сімї загиблих (померлих) вищезазначених осіб – відповідно до абзаців 4-8, 14 пункту 1 статті 10 Закону.

Для проходження навчання необхідно звернутись до відділу соціального захисту та охорони здоровя Новогуйвинської селищної ради з заявою. До заяви додаються:

1. копія документу, що посвідчує особу ;

2. копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (не надається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);

3. копія пільгового посвідчення;

4. довідка про статтю Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» , відповідно до якої встановлено статус ( в разі, якщо немає відмітки в пільговому  посвідченні).

Навчання буде проходити на базі закладів вищої освіти, що мають право в установленому законодавством порядку на здійснення професійної реадаптації.

Строк навчання на курсах цільового призначення становить не більше 500 годин у групах з чисельністю не більше 30 осіб. Особи, які пройдуть навчання  на курсах цільового призначення, отримують документ встановленого зразка.

Послуги з професійної реадаптації надаються особі одноразово в порядку черговості.