З Днем вишиванки!

Усе навколо завмирає,

Коли вдягаю вишиванку.

Лиш серце радісно палає,

Мов промінь сонця на світанку.

Коли вдягаю вишиванку,

Немов в любові признаюся

Своїй країні ніжно й палко,

Вдягну і Господу молюся.

За мир та спокій в Україні!

Щоб вишивані візерунки

У долю кожної родини

Фото без опису  Фото без опису

День вишиванки — це не лише свято національної свідомості, патріотизму, а й краси та дружби. Свято національного костюму спрямоване на те, щоб зберегти історичну цінність української традиції створення і носіння вишиванок.     День вишиванки – свято національної єдності, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу, а також об’єднати українців. Вишиванка – символ, який єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються, віросповідання чи політичних поглядів.

Фото без опису  Фото без опису

Здавна вважалося, що сорочка, вишита кольоровими нитками та прикрашена візерунками, приносила успіх та служила оберегом для господині чи господаря. Вишиванка є не тільки традиційним українським одягом, а й оберегом, символом благополуччя і любові в сім’ї, а свято вишиванки символізує національну єдність нашого народу.

Фото без опису  Фото без опису

Українська вишиванка – це національна святиня! Саме вишиванка символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь.

День вишиванки – відносно нове народне свято, покликане сприяти єдності і культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу, зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу, сили, добробуту, краси та оберегів.

В Озерненській гімназії з розмахом проведено  День вишиванки:

- проведено виставку світлин у вишиванках учнів закладу «Бережи українське - носи вишиванку!

- флешмоб «Вишиванка – спадок нації!»;

- творча виставка «Вишиванкові візерунки»;

- челендж до Дня вишиванки «Вишиванка - мамин оберіг»;

- участь у конкурсі «Берегиня родини»;

- відеоролик «Привітання адміністрації гімназії з Днем вишиванки».