Звернення Новогуйвинського селищного голови до Дня пам’яті жертв політичних репресій

Дата: 16.05.2021 08:31

Шановна громадо!

В  Україні щороку у третю неділю травня  відзначається " День пам'яті жертв політичних репресій. В цей день ми знову згадуємо жертв політичних репресій, які загинули від рук сталінських катів. Цвіт нації, мільйони працьовитих, талановитих та соціально активних громадян, котрих сталінська влада оголосила “ворогами народу” було страчено та приречено на тортури й голодну смерть на засланні. Жертвою карателів із НКВС у ті лихі часи міг стати кожен, незважаючи на вік, національність, соціальну приналежність, ставлення до релігії. Сьогодні жодних таємниць, замовчувань та викривлень у питаннях, які стосуються політичних репресій немає і не може бути.

З кожним роком залишається все менше живих свідків того лихоліття. Наш обов'язок - берегти їхні спогади, передавати нащадкам правду про минуле, гідно вшановувати загиблих співвітчизників. На жаль, і нині сотні наших земляків перебувають у полоні агресора лише за прагнення бути вільною європейською нацією. Переслідування українців і кримських татар в анексованому Криму вже набуло форми масових політичних репресій.

Тому ми повинні всі разом, як єдиний український народ, відновлювати свою історичну пам’ять. Ми повинні досліджувати свою правдиву історію і свідчити про неї перед майбутніми поколіннями та світом. Розкриття правди про страшні злочини минулого  – один з найкращих способів вшановувати пам’ять жертв політичних репресій.

Пам’ятаймо, що свобода, людяність, демократія та патріотизм є і завжди будуть найбільшими цінностями українського народу.

Схилімо ж голови і помолімося за вічний спокій тих, хто загинув унаслідок політичних репресій.

Вічна пам’ять загиблим, честь і слава живим героям!

З глибокою шаною та повагою,

Новогуйвинський селищний голова                                                      Сергій КРУТІЙ