Звернення голови селищної ради в  День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.

Дата: 14.05.2021 09:36

Шановна громадо!

14 травня 2021 року Україна вперше відзначає

День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.

Нелюдська жорстокість, породжена нацисткою ідеологією, забрала життя мільйонів невинних людей, приналежних до різних релігійних, етнічних, культурних та національних спільнот. Ця дата сповнена особливим трагізмом та болем.

Українці рятували євреїв від нацистів, переховуючи їх, або видаючи їх за своїх родичів. При цьому самі рятівники ризикували не лише власним життям, а й життям своїх рідних.

Попри те, що допомога євреям каралася смертю, українці були серед тих, хто найбільше в Європі врятував єврейських життів.

Цього дня ми не лише згадуємо жертв війни та Голокосту, але й маємо вшанувати героїв опору нацизму, виховувати молодь на прикладах толерантності та взаємоповаги між народами, духовного подвигу заради врятування життя людей.

Тому людство повинно завжди пам’ятати про трагедію Голокосту. Це жахливий урок історії. І на будь-який прояв ненависті та нетерпимості треба давати рішучу відповідь.

Схиляємо голови у скорботі за навіки полеглими. Зробимо все можливе, аби найважливіші суспільні цінності – людяність, свобода, мир та гуманізм – завжди панували на нашій землі.

Щоб ніколи знову не відбулася така трагедія!

З великою шаною та повагою Новогуйвинський

селищний голова  Сергій КРУТІЙ