№188 Про звернення до Президента України та Кабінету Міністрів України (щодо вакцинації)

Дата: 06.04.2021 14:42

ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ

РІШЕННЯ №  188

(сьома сесія восьмого скликання)

від «02» квітня 2021 року

Про звернення до Президента України

та Кабінету Міністрів України

(щодо вакцинації)

Враховуючи наростання в Україні  третьої хвилі пандемії, звернення депутатської фракції партії «Європейська Солідарність» Новогуйвинської селищної ради 8 скликання  та  з метою прискорення вакцинації та зупинення розвитку пандемії COVID-19,  відповідно до закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Новогуйвинська селищна рада

ВИРІШИЛА:

1. Підтримати звернення депутатської фракції партії «Європейська Солідарність» Новогуйвинської селищної ради 8 скликання до Президента України та Кабінету Міністрів України щодо неприпустимості зриву вакцинації під час пандемії COVID-19 та необхідності належного соціального забезпечення медичних працівників під час пандемії COVID-19  та  здійснення всіх передбачених законодавством виплат медичним працівникам, залучених до ліквідації пандемії та лікуванні хворих на COVID-19.

2. Доручити Новогуйвинському селищному голові С. Крутію підписати текст звернення.

3. Надіслати це рішення  та звернення до Президента України та Кабінету Міністрів України.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію Новогуйвинської селищної ради  з  питань законності, правопорядку, запобігання корупції, регламенту та депутатської діяльності.

Селищний голова                                                                        Сергій КРУТІЙ

Президенту України

Кабінету Міністрів України

Звернення депутатів Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області

Україна стала 95-ою країною в світі, де почалася вакцинація. Станом на 18.03.21 за даними Центру громадського здоров’я в Україні перше щеплення отримали тільки 81755 осіб.

Водночас Міністерством охорони здоров’я України закуплено лише           500 000 вакцин Ковішілд, що вистачить для 0,6% українців. Тим часом, на 18.03.21р., у світі вже щеплено 400 млн. людей. У Росії вже вакциновано 5,5 млн, а в Польщі вакциновано понад 2,9 млн людей.

Такі низькі темпи вакцинації є смертельно небезпечними для багатьох людей, які можуть захворіти новими, більш агресивними штамами вірусу.

За даними Держстату у січні 2021 року смертність перевищила показник смертності рік тому на 7,5%, що може свідчити про прихований розвиток пандемії, адже за офіційними даними МОЗ смертність від COVID-19 менша. В більшості країн світу, де розпочалася своєчасна вакцинація, темпи розповсюдження хвороби значно впали.

Відбуваються затримки з боку Національної служби здоров’я України виплат лікарням за лікування пацієнтів з COVID-19. За лютий такі виплати ще не надходили, а через невчасну виплату заробітної плати може мати місце масове звільнення висококваліфікованих медичних працівників.

Фактичне ігнорування приписів законодавства щодо належного соціального забезпечення медичних працівників, залучених до ліквідації епідемії та лікуванні хворих на COVID-19, лише загострюють соціальну напругу в суспільстві, а медики залишаються незахищеними та соціально вразливими.

Усе це негативно позначається на спроможності медичної галузі ефективно протидіяти поширенню пандемії, підриває авторитет державної влади, поширює зневіру в суспільстві.

Оскільки відповідно до ст. 3 Конституції України  «Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю» - реакція Уряду на ці проблеми має бути невідкладна.

За дорученням депутатів

Новогуйвинський селищний голова                                                Сергій КРУТІЙ

Звернення прийнято на сьомій сесії

Новогуйвинської селищної ради