Тарас Шевченко — це вічний вогонь, що ніколи не згасне в серцях народу

Дата: 11.03.2021 09:30

На виконання плану роботи відділу освіти Новогуйвинської селищної ради та з метою вшанування пам’яті великого сина українського народу Тараса Шевченка, усвідомлення здобувачами освіти  національного внеску Кобзаря  в історію та культуру України, 9 березня 2021 року у закладах освіти громади відбулися заходи з нагоди Дня народження Т.Г. Шевченка.

У кожного народу є талановиті митці-поети, письменники. Саме вони прославляють свою країну, звеличують її  серед інших націй світу. Тарас Григорович Шевченко — великий поет, геній українського народу. Він зробив неоціненний вклад у духовну скарбницю людства.

Без його імені не можна уявити української літератури, української культури, українського мистецтва, нашої країни - України. Його творчість невмируща. Життя Кобзаря можна вважати справжнім подвигом у мистецтві, бо він віддав усі свої сили, щоб врятувати український народ, українську культуру та відкрив перед ними шлях у майбутнє. З плином часу все більше переконуєшся, що поезії нашого Кобзаря — то одкровення, які він висловив на адресу минулих, сучасних і прийдешніх поколінь українців.

Фото без описуТарас Шевченко — це вічний вогонь, що ніколи не згасне в серцях народу. Творчість  Шевченка — це святиня, якою дорожить і гордиться  український народ. Ми, нащадки, будемо завжди берегти у своєму серці той вогник любові до Вітчизни, який запалив поет своїми безсмертними творами.

9 березня 2021 року з нагоди  Дня народження  Т.Г. Шевченка  у закладах освіти  Новогуйвинської селищної ради відбулися такі заходи:

-      організовані декади «Шевченкіана»;

-      книжкові виставки  - вшанування «Доля осяяна талантом»;

-      літературні читання «Єднаймо душі словом Кобзаря»;

-      онлайн - години спілкування «Ми чуємо, тебе, Кобзарю, крізь століття»;

-      мультимедійні вікторини   «Що ми знаємо про Кобзаря»;

-      онлайн -презентації «Читаємо Тараса, учімося у нього»;

-      виготовлення книжечок – маляток  «Дитинство Тараса»;

-       перегляд   мультфільмів з музичним супроводом «Садок вишневий коло хати»;

- конкурси декламаторів (дистанційно)  кращих творів Т.Г. Шевченка;

-   конкурси на кращого знавця поезій Т. Г. Шевченка (дистанційно);

-  виразне читання віршів «Палке слово Кобзаря»   учнями 1-4 класів;

-  свято українського слова: «Кобзареві струни»;

- виставки вітальних листівок «Вітаємо зі святом Весни, зі святом Шевченкового слова!»

- конкурси малюнків «Я знаю твори Тараса Шевченка»,    «Україна очима Тараса Шевченка»;

- інтернет-екскурсії до музеїв світу Т.Г. Шевченка;

- захист проєктів «Я і українська культура»;

- розміщення матеріалів на сайтах закладів освіти та у мережі – інтернет.