№74. Про затвердження середньої вартості ритуальних послуг для відшкодування витрат на поховання померлих (загиблих) учасників бойових дій, постраждалих учасників Революції Гідності і осіб з інвалідністю внаслідок війни

Дата: 24.02.2021 09:46

ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ

В И К О Н А В Ч И Й    К О М І Т Е Т

РІШЕННЯ № 74

від «18» лютого 2021 року

Про затвердження середньої вартості

ритуальних послуг для відшкодування

витрат на поховання померлих (загиблих)

учасників бойових дій, постраждалих учасників

Революції Гідності і осіб з інвалідністю внаслідок війни

Керуючись статтями 30, 33, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні, Законом України «Про поховання та похоронну справу», постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2004 року № 1445 «Про затвердження Порядку проведення безоплатного поховання померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, учасників бойових дій, постраждалих учасників Революції Гідності і осіб з інвалідністю внаслідок війни» (зі змінами), виконавчий комітет селищної ради

ВИРІШИВ:

1. Затвердити середню вартість ритуальних послуг для відшкодування витрат на поховання померлих(загиблих) учасників бойових дій, постраждалих учасників Революції Гідності і осіб з інвалідністю внаслідок  війни, які проживали на території Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області.
  2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на першого заступника селищного голови Паньківа О.Б.

Перший заступник

селищного голови                                                                          Олег ПАНЬКІВ

рішенням виконавчого комітету

Новогуйвинської селищної ради

Житомирського району

від 18.02.2021р. № 74

Середня вартість

ритуальних послуг для відшкодування витрат на поховання померлих (загиблих) учасників бойових дій, постраждалих учасників Революції Гідності і осіб з інвалідністю внаслідок війни, які проживали на території Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області

Вид послуги

Вартість, грн

1.

Надання труни

2.

Надання вінка похоронного з траурною стрічкою, написом і без нього

3.

Надання транспортних послуг: послуги автокатафалка

4.

Копання могили ( опускання труни у могилу, закопування, формування намогильного насипу)

Обґрунтування розрахунку

середньої вартості ритуальних послуг та предметів ритуальної належності для відшкодування витрат на поховання померлих (загиблих)

учасників бойових дій, постраждалих учасників

Революції Гідності і осіб з інвалідністю внаслідок війни

Порядком проведення безоплатного поховання померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, учасників бойових дій, постраждалих учасників Революції Гідності і осіб з інвалідністю внаслідок війни, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2004 року № 1445 (зі змінами), передбачено безоплатне надання таких послуг на поховання  учасників бойових дій і осіб з інвалідністю внаслідок війни:

1. оформлення договору-замовлення на організацію та проведення поховання;
  2.  доставка предметів похоронної належності;
  3. надання транспортних  послуг;
  4. перенесення труни з тілом померлого до будинку, з будинку до місця поховання;
  5. організація поховання і проведення ритуалу;
  6. надання труни;
  7. надання вінка похоронного з траурною стрічкою (з написом чи без нього);
  8. копання могили (викопування ручним чи механізованим способом, опускання труни у могилу, закопування, формування намогильного напису);
  9. надання урни;
  10. кремація;
  11. поховання  урни  з прахом (закопування в могилі чи розміщення
    в  колумбарній  ніші  та одноразове прибирання прилеглої території
    після  поховання).

Оскільки, на території Новогуйвинської селищної ради надання ритуальних послуг згідно з вище вказаним переліком здійснюється не в повному обсязі, а акт на копання  могили  складається  старостами, то розрахунок ціни ритуальних послуг здійснено на підставі тарифів, які були надані Новогуйвинським виробничо житловим ремонтно-експлуатаційним комунальним підприємством  з урахуванням середньої вартості копання могили.

Нормативний показник граничної ціни на ритуальні послуги та предмети ритуальної належності для відшкодування витрат на поховання померлих (загиблих) учасників бойових дій, постраждалих учасників Революції Гідності і осіб з інвалідністю внаслідок війни, розраховано з урахуванням Бюджетного кодексу, Законів України «Про поховання та похоронну справу», «Про увічнення перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років», «Про внесення змін до деяких законів щодо поховання учасників бойових дій і соціального захисту їх сімей», розпорядження голови Житомирської обласної державної адміністрації від 31 березня 2020 року №232 «Про затвердження Порядку відшкодування витрат на поховання учасників бойових дій, постраждалих учасників Революції Гідності і осіб з інвалідністю внаслідок війни», зареєстрованого в Центрально-Західному міжрегіональному управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) 10 квітня 2020 року за     № 65/65, та виходячи з обсягу ресурсу і прогнозованої кількості відшкодувань на поховання, що визначена на підставі статистичних даних про чисельність учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, сума витрат на поховання одного учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни та становить 2240,20 грн. (дві тисячі двісті сорок  гривень двадцять  копійок).