Старостам, як посадовим особам Новогуйвинської селищної ради делеговано повноваження щодо вчинення нотаріальних дій

Дата: 23.02.2021 09:09

Відповідно до Конституції України, основне право громадянина – це його можливість здійснювати певні дії для задоволення своїх життєво важливих матеріальних і духовних інтересів, установлених державою і закріплених у Конституції та інших нормативно-правових актах.

Статтями 37, 40 Закону України «Про нотаріат» передбачено перелік нотаріальних дій та дій, що прирівнюються до нотаріальних, які вчиняються у сільських населених пунктах посадовими особами органів місцевого самоврядування, оскільки жителі сільської місцевості часто не мають можливості звернутися до нотаріуса, і, як наслідок – не можуть реалізувати свої законні права.

З метою забезпечення доступності сільського населення до нотаріальних послуг рішенням виконавчого комітету Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області від 28.01.2021 №21 уповноважено старост Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області на вчинення нотаріальних дій.

Так, старостами на території обслуговування, визначеній рішеннями сесії восьмого скликання Новогуйвинської селищної ради (села Глибочок, Крути, Рудня-Городище, Гай, Соснівка, Роздольне, Троянів, Ставецьке, Головенка, Залізня, Сінгури, Двірець, Вишневе, Пряжів, Волиця, Озерянка, Павленківка, Ружки, Вертокиївка, Іванківці, Городище), вчинятимуться наступні види нотаріальних дій:

1) вжиття заходів щодо охорони спадкового майна;

2) посвідчення заповіти (крім секретних);

3) видача дублікатів посвідчених ними документів;

4) засвідчення вірності копій (фотокопій) документів і виписок з них;

5) засвідчення справжність підпису на документах.

Відповідно до п.п.5 п.б частини першої статті 38 закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вчинення нотаріальних дій з питань віднесених Законом до їхнього відання, є делегованими повноваження органів місцевого самоврядування щодо забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян.

До складу Новогуйвинської територіальної громади входять не лише села, а і селища міського типу (смт. Новогуйвинське, Озерне, Гуйва), де немає нотаріусів.

До міських населених пунктів належать у тому числі і селища міського типу, незалежно від їх адміністративної підпорядкованості. Отже селище міського типу відповідно до Положення про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою №1654 від 12.03.1981 відноситься до міських населених пунктів, де вчинення нотаріальних дій покладається на державних та приватних нотаріусів.

Разом з тим ця норма жодним чином не позбавляє можливості на отримання нотаріальних послуг мешканцями смт. Новогуйвинське, Озерне, Гуйва, оскільки наші громадяни можуть в будь який зручний для них час звернутися за отриманням нотаріальної послуги до:

Житомирська державна нотаріальна контора

Житомирська державна нотаріальна контора Житомирської області

10014, м. Житомир,

вул.Леха Качинського, 12а