Про створення Опікунської ради при виконавчому комітеті Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області та затвердження Положення про Опікунську раду
У К Р А Ї Н А П Р О Е К Т
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ
ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
В И К О Н А В Ч И Й К О М І Т Е Т
РІШЕННЯ № _____
від «__» _________ 2021 р.
Про створення Опікунської ради при виконавчому
комітеті Новогуйвинської селищної ради
Житомирського району Житомирської області
та затвердження Положення про Опікунську раду
З метою забезпечення соціально-правового захисту дітей, повнолітніх недієздатних осіб та осіб, дієздатність яких обмежена, повнолітніх осіб, які за станом здоров’я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати обов’язки, відповідно до Правил опіки та піклування, затверджених спільним Наказом державного комітету у справах сім’ї та молоді, Міністерства освіти України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України від 26.05.1999 № 34/166/131/88, статті 56 Цивільного Кодексу України, керуючись статтями 34, 40 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет селищної ради
ВИРІШИВ:
- Створити Опікунську раду при виконавчому комітеті Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області та затвердити її персональний склад (додається).
- Затвердити Положення про Опікунську раду при виконавчому комітеті Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області (додається).
- Вважати такими, що втратили чинність рішення виконавчих комітетів Новогуйвинської селищної та Сінгурівської, Руднє-Городищенської, Глибочанської, Троянівської, Головенківської, Озерянківської, Вертокиївської сільських рад попереднього скликання щодо створення опікунських рад при виконавчих комітетах цих рад та Положень про них.
- Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради В.М.Стаха.
Селищний голова Сергій КРУТІЙ
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням виконавчого комітету
Новогуйвинської селищної ради
Житомирського району
Житомирської області
від ___ __________ 2021р. №___
Положення про Опікунську раду
при виконавчому комітеті Новогуйвинської селищної ради
Житомирського району Житомирської області
- Опікунська рада при виконавчому комітеті Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області (далі - Опікунська рада) є консультативно-дорадчим органом, що утворюється виконавчим комітетом селищної ради.
- Опікунська рада у своїй діяльності керується Конституцією України, Сімейним та Цивільним кодексами України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», указами Президента України і постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України та цим Положенням.
- Діяльність Опікунської ради здійснюється відповідно до чинного законодавства на принципах законності, гласності, гуманності, неприпустимості приниження честі і гідності громадян, в т.ч. неповнолітніх, які потребують допомоги щодо забезпечення їхніх прав та законних інтересів.
- Завданням Опікунської ради є:
- надання допомоги виконавчому комітету селищної ради у здійсненні ним функцій як органу опіки та піклування щодо соціально-правового захисту дітей, повнолітніх недієздатних осіб та осіб, дієздатність яких обмежена, повнолітніх осіб, які за станом здоров’я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати свої обов’язки;
- забезпечення особистих, житлових, майнових прав та інтересів дітей, повнолітніх недієздатних осіб та осіб, дієздатність яких обмежена, повнолітніх осіб, які за станом здоров’я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати свої обов’язки;
- сприяння забезпеченню реалізації прав дітей, людей з інвалідністю, одиноких громадян похилого віку на життя, охорону здоров’я, соціальний захист та соціальне забезпечення.
- Опікунська рада відповідно до покладених на неї завдань забезпечує вирішення питань щодо:
- розгляду повідомлень фізичних, юридичних осіб про громадян, які потребують опіки чи піклування;
- встановлення опіки над повнолітніми особами, у разі визнання їх судом недієздатними (обмежено дієздатними);
- встановлення опіки над майном у передбачених законом випадках;
- розгляду звернень щодо неналежного виконання опікунами (піклувальниками) обов'язків щодо підопічних;
- розгляду скарг на дії опікунів (піклувальників);
- припинення опіки чи піклування та звільнення опікуна (піклувальника) від повноважень;
- надання письмової згоди або заперечення на відчуження нерухомого майна (у тому числі житла) та іншого майна, власником якого є дитина, повнолітня недієздатна особа та осіба, дієздатність якої обмежена, повнолітня особа, яка за станом здоров’я не може самостійно здійснювати свої права і виконувати свої обов’язки;
- участі у розгляді судами спорів, пов'язаних із захистом прав дітей, повнолітніх недієздатних осіб та осіб, дієздатність яких обмежена,повнолітніх осіб, які за станом здоров’я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати свої обов’язки;
- надання до судупозовів, заяв, клопотань щодо захисту прав дітей (осіб);
- розглядає інші питання, віднесені законодавством до компетенції органів опіки та піклування.
- Опікунська рада має право:
- одержувати в установленому законодавством порядку необхідну для її діяльності інформацію від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій різних форм власності;
- подавати пропозиції щодо вжиття заходів до посадових осіб у разі недотримання ними законодавства про захист прав дітей, людей з інвалідністю, одиноких людей похилого віку, а також повнолітніх осіб, які за станом здоров’я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати обов’язки;
- залучати до розв'язання актуальних проблем дітей, а також повнолітніх осіб, які за станом здоров’я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати обов’язки благодійні, громадські організації, суб'єктів підприємницької діяльності (за згодою).
- Опікунська рада готує проекти рішень виконавчого комітету з питань, що відносяться до її компетенції.
- Опікунську раду очолює заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради відповідно до розподілу обов’язків та є головою Опікунської ради.
Голова Опікунської ради має заступника, який у разі відсутності голови Опікунської ради виконує його функції.
Голова Опікунської ради:
- скликає і координує роботу Опікунської ради;
- проводить засідання, підписує протоколи засідань;
- визначає функції секретаря, інших членів Опікунської ради;
- веде прийом громадян з питань, що стосуються діяльності Опікунської ради;
- представляє Опікунську раду в установах, організаціях, підприємствах з питань, що належать до її компетенції та повноважень.
Опікунська рада має право делегувати повноваження членам Опікунської ради, секретарю Опікунської ради на виконання представницьких обов’язків згідно з чинним законодавством.
Секретар Опікунської ради:
- готує матеріали, необхідні для проведення засідань Опікунської ради;
- веде діловодство, оформляє протоколи засідань Опікунської ради;
- веде прийом громадян з питань, що стосуються діяльності Опікунської ради;
- готує звіти про роботу Опікунської ради;
- готує витяги з протоколів засідань Опікунської ради, довідки та інші документи з питань, що розглядались;
- готує проєкти рішень на розгляд виконавчого комітету та інших виконавчих органів ради з питань роботи Опікунської ради та прийнятих опікунською радою рішень;
- інформує голову опікунської ради щодо питань, що стосуються роботи опікунської ради;
- виконує інші доручення голови опікунської ради.
- Основною організаційною формою діяльності Опікунської ради є її засідання, які проводяться у разі потреби.
- Засідання Опікунської ради є правомочним, якщо на ньому присутня більша половина від загальної кількості її членів.
- До участі у засіданнях Опікунської ради можуть запрошуватися представники підприємств, установ, організацій та громадяни, які беруть безпосередню участь у вирішенні долі конкретної людини.
- Опікунська рада у межах своєї компетенції приймає рішення, організовує їх виконання.
- Рішення Опікунської ради приймається відкритим голосуванням більшістю голосів членів Опікунської ради, присутніх на засіданні. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови Опікунської ради.
- Окрема думка члена Опікунської ради, який голосував проти прийняття рішення, викладається в письмовій формі і додається до рішення Опікунської ради.
- Голова Опікунської ради, його заступник, секретар та члени Опікунської ради беруть участь у її роботі на громадських засадах.
- Голова, його заступник, секретар та члени Опікунської ради зобов’язані зберігати конфіденційну інформацію, яка стала їм відома під час виконання своїх обов’язків, та іншої інформації, що згідно із законодавством не підлягає розголошенню.
- Організаційне забезпечення діяльності Опікунської ради здійснюють відділ соціального захисту та охорони здоров’я та служба у справах дітей селищної ради відповідно до повноважень.