Увага! Магістральні газопроводи
До відома всіх землекористувачів! Територію Житомирського району перетинає система магістральних газопроводів високого тиску і відводи від них. Поруч з газопроводами в 8-12 м прокладені кабельні лінії зв’язку і телемеханіки. За межами населених пунктів споруджені газорозподільчі станції (ГРС).
ПАМ’ЯТАЙТЕ! Магістральні газопроводи та їх споруди, працюють під робочим тиском 55 атмосфери. Механічне пошкодження підземних магістральних газопроводів може призвести до аварії чи вибуху великої руйнівної сили, а можливо, і до загибелі людей, пожежі й припинення на тривалий час газопостачання споживачів. Відповідно до закону «Про правовий режим земель охоронних зон об'єктів магістральних трубопроводів» встановлена охоронна зона, ширина якої залежить від діаметра газопроводу та складає 100-250 м від вісі. Охоронна зона для газорозподільчих станцій (від огорожі) складає 150 м.
Категорично забороняється у межах охоронних зон:
• будувати житловi, виробничі чи інші будівлі та споруди, громадські будівлі;
• розмiщувати автозаправнi й автогазозаправнi станцiї i склади паливно-мастильних матерiалiв;
• будувати гаражi та автостоянки, дачні і садовi будинки та господарські споруди;
• влаштовувати звалища, виливати розчини кислот, солей та лугiв, що спричиняють корозiю;
• розміщувати спортивнi майданчики, стадiони, ринки, зупинки громадського транспорту, органiзовувати заходи, пов’язанi з масовим скупченням людей;
• будувати огорожi для вiдокремлення земельних дiлянок приватної власності, лiсових ділянок, садiв, виноградникiв тощо;
• зберiгати сiно і солому, розбивати польовi стани i табори для худоби, розміщувати пересувні та стаціонарні пасіки;
• будувати автомобільні дороги та залізничні колії, що проходять паралельно до магістрального газопроводу, крім випадків спорудження відомчих технологічних доріг підприємств магістральних газопроводів;
• висаджувати багаторічні насадження;
• облаштовувати цвинтарі, скотомогильники;
• переорювати (руйнувати) підїздні шляхи та відомчі технологічні дороги до магістральних газопроводів;
• розводити вогонь і розміщувати відкриті або закриті джерела вогню.
Будiвельнi, ремонтнi, землянi, геологорозвiдувальнi, буровi, пiдривнi, гiрничi та днопоглиблювальнi роботи на земельних дiлянках у межах охоронних зон, у місцях, де магістральні газопроводи проходять водні об’єкти, болота, торфорозробки та місця видобутку корисних копалин, а також всі інші роботи, пов’язані з розробкою грунту на глибину більше 30 сантиметрів на таких земельних ділянках, проводяться лише на підставі письмового погодження з підприємствами магістральних газопроводів.
Посадові особи або громадяни, які виявили пошкодження об’єктів магістральних газопроводів або вихід (витікання) продукту з нього, зобов’язані негайно повідомити про це підприємство магістральних трубопроводів, центральний орган виконавчої влади чи орган місцевого самоврядування або безпосередньо в Бердичіське ЛВУ МГ за адресою: м. Бердичів, вул. Білопільська, 100, телефон (04143) 7-62-03 та телефон (04143) 4-61-61 в приміщенні диспетчерської Бердичівського ЛВУ МГ. В диспетчерській цілодобово чергує оперативний персонал.