Про звільнення Івахової Н.А. від плати за надання соціальних послуг (догляд вдома) комунальною установою «Центр надання соціальних послуг» Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області

УКРАЇНА
НОВОГУЙВИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ
ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
РІШЕННЯ № ____
«___» _________ 20 ___ р. с-ще Новогуйвинське
Про звільнення Івахової Н.А.
від плати за надання соціальних послуг
(догляд вдома) комунальною установою
«Центр надання соціальних послуг»
Новогуйвинської селищної ради Житомирського
району Житомирської області
Керуючись ст.34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», п.7 ст.28 Закону України «Про соціальні послуги», постановами Кабінету Міністрів України від 29.12.2009 р. № 1417 «Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), від 01.06.2020 р. № 587 «Про організацію надання соціальних послуг», враховуючи рішення управління соціального захисту та охорони здоров’я Новогуйвинської селищної ради від 01.12.2025 р. № 69 «Про надання/відмову в надані соціальних послуг» та з метою задоволення індивідуальних потреб отримувача соціальних послуг відповідно до віку, стану здоров’я та з урахуванням заяви і акта оцінки потреб сім’ї/особи
Івахової Н.А., _______ р.н., яка проживає за адресою: вул. ____, буд.___, кв. ___ с-ще Новогуйвинське, Житомирського району, Житомирської області, виконавчий комітет Новогуйвинської селищної ради
ВИРІШИВ:
1. Звільнити Івахову Надію Андріївну від плати за надання соціальних послуг комунальною установою «Центр надання соціальних послуг» Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області та забезпечити їй надання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів.
2. Комунальній установі «Центр надання соціальних послуг» Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області забезпечити організацію надання соціальних послуг відповідно до умов та порядку їх надання, визначених законодавством про соціальні послуги та згідно з договором про надання соціальних послуг.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на управління соціального захисту та охорони здоров’я Новогуйвинської селищної ради.
Перший заступник селищного голови Олег ПАНЬКІВ
ПОЯСНЕННЯ
до проекту рішення виконавчого комітету Новогуйвинської селищної ради «Про звільнення Івахової Н.А. від плати за надання соціальних послуг (догляд вдома) комунальною установою «Центр надання соціальних послуг»
Згідно з пунктом 20 Переліку соціальних послуг, умов та порядку їх надання підрозділами (відділенням) територіальних центрів обслуговування (надання соціальних послуг), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2009 р. № 1417 «Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 р. № 587 «Про організацію надання соціальних послуг» передбачено право місцевих органів виконавчої влади приймати рішення про звільнення окремих категорій громадян від плати за соціальне обслуговування (надання соціальних послуг).
Таке звільнення надається громадянам, які потребують стороннього догляду, але з об’єктивних причин не можуть отримати необхідну допомогу від рідних.
З метою розширення гарантій соціального захисту населення та керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», комунальна установа «Центр надання соціальних послуг» пропонує розглянути питання щодо звільнення Івахової Надії Андріївни від оплати за соціальне обслуговування у відділенні соціальної допомоги вдома.
Івахова Н.А., _______р.н., проживає за адресою: с-ще Новогуйвинське,
вул. _____, буд. ___ кв. ___. Відповідно до медичного висновку та акта оцінки потреб сім’ї/особи, є непрацездатною, частково нездатною до самообслуговування та потребує сторонньої допомоги для забезпечення базових життєвих потреб.
У 2001 р. їй призначено пенсію у зв’язку з втратою годувальника. Єдиним джерелом доходу Івахової Н.А. є пенсія у розмірі 10600.00 грн. на місяць. Гранична величина для визначення плати за соціальні послуги становить 5878.00 грн., що визначається як різниця між середньомісячним доходом отримувача та двома розмірами прожиткового мінімуму. Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік», прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 1 січня 2024 р. становить 2361.00 грн.
Івахова Н.А. має двох дітей, які проживають окремо: _____ ___ ___,
________ р.н., пенсіонер та ___ ___ ___ , ______ р.н., проходить військову службу з 2022 р. за призовом по мобілізації.
Складні життєві обставини, погіршення стану здоров’я. необхідність постійного лікування та значні витрати на медикаменти призвели до важкого матеріального становища, що унеможливлює оплату послуг, які є життєво важливими для підтримки повсякденного функціонування. В умовах підвищення цін на продукти харчування, комунальні послуги та лікування, встановлена плата за соціальне обслуговування є надмірним фінансовим навантаженням для Івахової Надії Андріївни.
З огляду на викладене, комунальна установа «Центр надання соціальних послуг» пропонує виконавчому комітету Новогуйвинської селищної ради ухвалити рішення про звільнення Івахову Надію Андріївну від плати за соціальне обслуговування (надання соціальних послуг) у відділенні соціальної допомоги вдома.
Директор Олександр МЕЛЬНИК